Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 napisz DONOS@

Możesz studiować Logistykę w Akademii Łomżyńskiej

Trwa rekrutacja w Akademii Łomżyńskiej, absolutną nowością w edukacyjnej ofercie uczelni jest kierunek Logistyka.

Utworzenie kierunku Logistyka to ukłon uczelni w kierunku branży logistycznej, która odczuwa brak inżynierów, kierowników zarządzających zespołami, a także ekspertów takich jak spedytorzy, specjaliści ds. zarządzania jakością, eksportem, gospodarką magazynową. Potwierdzają to przedstawiciele dużych firm logistycznych, takich jak LOGISYSTEM Sp. z o.o., AXO Daniel Bałdyga, czy Fresh Logistics Polska sp. z o.o., którzy polecają studiowanie logistyki w Akademii Łomżyńskiej. Firmy te wspierały uczelnię w optymalnym przygotowaniu oferty edukacyjnej, aby była ona konkurencyjna na rynku edukacyjnym i odpowiadała realiom dynamicznego rozwoju branży logistycznej.

Zacznijmy od kilku prostych faktów: logistyk to nie tylko ekspert od transportu, ale także osoba zabezpieczająca np. właściwy poziom zapasów surowców w przedsiębiorstwie, gwarantująca optymalny przepływ surowców, towarów, ich obieg w zakładzie, komunikację pomiędzy komórkami i filiami przedsiębiorstwa, jak również zarządzająca łańcuchami dostaw.

Dr inż. Rafał Melnik, wykładowca Akademii Łomżyńskiej, podkreśla, że w dzisiejszych czasach istotne są dostawy Just in Time. – Żeby zapewnić płynność i terminowość potrzebujemy osób z wiedzą, odpowiednio do tego celu przygotowanych. Tu nie ma miejsca na przypadek, wszystko musi być dokładnie zaplanowane ze znajomością realiów zarządzania łańcuchami dostaw, ale także z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – mówi wykładowca akademicki.

Przygotowując ofertę programową kierunku Logistyka Akademia Łomżyńska wykorzystała nie tylko wiedzę silnych partnerów biznesowych branży logistycznej, ale także postawiła akcent właśnie na nowoczesne technologie. W programie są uwzględnione zajęcia z optymalizacji pracy branży logistycznej dzięki wykorzystaniu AI. Sztuczna inteligencja, a do tego dawka wiedzy z zakresu inżynierii techniki oraz odpowiednio rozłożone akcenty pomiędzy zajęciami z zakresu zarządzania i nauk inżynierskich, dają finalny efekt studiów, które efektywnie przygotowują do wykonywania zawodu.

- Mamy zaplanowanych dużo zajęć projektowych, bo chcemy pracować na konkretach. Ważne, aby studenci poznali aspekty eksploatacji systemów logistycznych, ale także ich projektowania – mówi dr inż. Rafał Melnik. Semestralne praktyki wzmocnią nabywanie wiedzy praktycznej, bo jak mówi dr inż. Rafał Melnik – „dobry logistyk musi uczyć się na przykładach, które uzupełniają wiedzę podręcznikową”.

Studia pierwszego stopnia inżynierskie na kierunku Logistyka oferują trzy ścieżki specjalizacji: Logistyka transportu, Technologie informatyczne w logistyce, Logistyka przemysłu rolno-spożywczego.

logistyka slajd.jpg

Ścieżki specjalizacji uwzględniają przyszłościowe kierunki rozwoju branży logistycznej, ale także najsilniejsze atuty regionu – silna branża rolno-spożywcza. Celem jest wykształcenie specjalistów, na których jest popyt na rynku pracy.

A realne rynkowe zapotrzebowanie na specjalistów branży logistycznej będzie rosło, zwłaszcza w regionie. Budowa drogi ekspresowej S61 (Via Baltica), która stanowi fragment międzynarodowej trasy E67, stanie się silnym impulsem rozwojowym regionu łomżyńskiego. W niedalekiej przyszłości, w powiecie łomżyńskim oraz sąsiednich powiatach, powstaną zapewne centra logistyczne i nowe przedsiębiorstwa. Natomiast rozbudowa linii kolejowej nr 29 (na odcinku Ostrołęka – Łomża – Pisz) także, oczywiście przy odpowiednich warunkach i sprawnej polityce regionalnej, spowoduje zwiększone zainteresowanie inwestorów Łomżą, peryferiami miasta, a także miastami ościennymi.

Potencjał regionu wzmocni także, jak podkreśla dr inż. Rafał Melnik, budowa szprychy nr 3 CPK (trasa Warszawa – Tłuszcz – Wyszków – Ostrołęka – Łomża – Pisz – Orzysz – Giżycko). Do sieci pasażerskich połączeń dalekobieżnych włączona zostanie Łomża, ale także Kolno i Orzysz. Powstawać będą nowe terminale intermodalne na wzór tych w Ełku i Łapach. Jak podkreśla dr inż. Rafał Melnik, Szwecja, która ma mniej ludności niż Polska, ma o wiele więcej terminali przeładunkowych. Powstawania nowych terminali to kolejny element przyszłościowego rozwoju branży logistycznej w regionie i kraju.

- Utworzenie kierunku Logistyka to także realna, praktyczna odpowiedź naszej uczelni, Akademii Łomżyńskiej, także na globalne wyzwania Transeuropejskiej Sieci Transportowej, która ma zapewnić spójność inwestycji infrastrukturalnych na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, wpisuje się także w tzw. inteligentne specjalizacje regionu – podkreśla dr inż. Aneta Wiktorzak, dziekan Wydziału Nauk Informatyczno-Technologicznych AŁ. I dodaje: - Utworzyliśmy kierunek Logistyka, aby wspierać procesy rozwojowe regionu.

Przedstawiciele uczelni podkreślają, że potrzebujemy w Polsce silnej, dobrze wykształconej kadry logistyków. A przedstawiciele firm branży logistycznej dodają, że oferta edukacyjna uczelni na kierunku Logistyka została skrojona idealnie na potrzeby regionalnego i krajowego rynku. To najlepszy prognostyk zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Studia dzienne na kierunku Logistyka są bezpłatne.

Aplikuj na studia w Akademii Łomżyńskiej:

https://al.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/1682-rekrutacja-zapraszamy-na-studia-do-akademii-lomzynskiej

tekst sponsorowany

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę