Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 stycznia 2025 napisz DONOS@

Wszyscy „za” podstrefą

Jednomyślnie, najpierw członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, później już wszyscy na sesji Rady Miasta, radni Łomży zagłosowali za przyjęciem uchwały umożliwiającej utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa na początek powstanie na powierzchni około 16,5 ha, ale jak przekonywał radnych prezydent Jerzy Brzeziński później będą podejmowane zabiegi o jej powiększenie.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni o konieczności powstania podstrefy nie dyskutowali. Wysłuchali jedynie wprowadzenie prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Mówił on, że miasto podejmowało zabiegi, aby teren przeznaczony pod podstrefę był znacznie większy ale nie udało się.
- Rozmawialiśmy z wójtami okolicznych gmin, ale oni także nie mają wystarczająco dużych działek – przekonywał radnych prezydent.
Jerzy Brzeziński mówił także, że niepowodzeniem kończyły się rozmowy z prywatnymi właścicielami działek, bo oni chcą od miasta koszmarnych pieniędzy. Jeden z z nich za tysiąc metrów działki w Łomży żądał 100 tys zł. Taniej było w okolicach Łomży. Tu za hektar gruntów rolnych chciano od miasta po 400 tys zł, co jak twierdził prezydent także było nie do przyjęcia.

Ostatecznie wniosek prezydenta zakładał, że strefa powstanie na trzech działkach. Pierwszy z nich o powierzchni niemal 2,9 ha znajduje się na terenie „Bawełny” przy drodze dojazdowej do ciepłowni miejskiej. Drugi kompleks to niemal 8,5 ha w okolicach ulic Poznańskiej i Spokojnej należące do Pepeesu, a trzeci to niemal 5,1 ha w postaci terenów przy Gaspolu i dawnej bocznicy kolejowej „Bawełny” w części od ul. Spokojnej w kierunku Alei Legionów.

Po głosowaniu, radnym i pracownikom ratusza za ogrom pracy podziękował przewodniczący Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Maciej Zajkowski.
- Sukces ma wielu ojców, ale porażka zawsze jest sierotą – komentował przewodniczący Wiesław Grzymała dziękując przy tym za wsparcie jakie planom utworzenie podstrefy okazali poseł Lech Kołakowski, minister Jarosław Zieliński i premier Jarosław Kaczyński.

Poniżej podajemy lokalizację.

Lokalizacja podstrefy obejmuje grunty położone w trzech oddzielnych kompleksach o łącznej powierzchni 16,5056 ha:
- kompleks I o pow. 2,8958 ha przy drodze dojazdowej do Ciepłowni Miejskiej
- kompleks II o pow. 8,4186 ha obejmujący teren należący do Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S.A.
- kompleks III o pow. 5,1912 ha obejmujący grunty pozyskane dla podstrefy w rejonie Gaspol-u.
Powyższe działki mają stanowić „przyczółek” do utworzenia w Łomży podstrefy SSSE. W przyszłości ma ona być rozszerzana o kolejne tereny pozyskane przez władze Łomży, bądź tereny z sąsiednich gmin.


źródło: www.4lomza.pl; www.lomza.pl

 

  

 

 

 

Edyta Gawrych
śr, 12 września 2007 11:28
Data ostatniej edycji: śr, 12 września 2007 12:48:47

 









 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę