Nauka gry na instrumencie – od czego zacząć?
Wiele osób chce zacząć grać na wybranym sprzęcie muzycznym, ale nie wie, jak się za to zabrać. Początek warunkuje to, czy przygoda z nowym muzycznym zainteresowaniem przerodzi się w hobby. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać nauka gry na instrumencie!
Od czego zacząć naukę gry na instrumencie?
Odpowiednie przygotowanie ma ogromy wpływ na to, czy nauka gry na instrumencie przyniesie zamierzony skutek. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Nawet drobne błędy mogą przyczynić się do zniechęcenia, zaprzepaszczając szanse na rozwój nowego hobby. Najważniejsze jest przecież nastawienie.
Naukę gry na instrumencie najlepiej zacząć od:
-
zdobycia wiedzy teoretycznej – warto poznać budowę wybranego instrumentu, a także jego historię. Jeśli do gry na nim potrzebne są nuty, trzeba wiedzieć, jak je czytać. Pomocna jest też świadomość tego, jak należy dbać o sprzęt oraz ile średnio zajmuje opanowanie podstaw;
-
ustalenia konkretnego celu – zanim podejmie się wysiłek, dobrze jest mieć świadomość tego, dlaczego właściwie się to robi. Celem może być np. umiejętność zagrania ulubionej piosenki, zdolność do komponowania autorskich utworów czy nawet założenie własnego zespołu;
-
zgromadzenia potrzebnych materiałów edukacyjnych – podczas nauki przydatne będą rozmaite pomoce, m.in. papierowe podręczniki, tutoriale na YouTube, blogi czy aplikacje mobilne. Wiele z nich można zdobyć za darmo.
Jeśli ma się problem ze zmotywowaniem się do regularnej, systematycznej pracy, warto pomyśleć o zakupie kursu – stacjonarnego lub online. Wsparcie doświadczonego nauczyciela nie tylko zachęca do działania, ale też pomaga korygować błędy i szybciej robić postępy.
Jaki instrument do nauki gry?
Instrument do nauki gry wbrew pozorom powinien być sprzętem wysokiej jakości. Wiele osób wybiera tanie, średnio wykonane modele z obawy przed tym, że nowe hobby się nie przyjmie. Nie jest to jednak dobre podejście. Instrumenty słabej jakości gorzej brzmią i mniej przyjemniej się na nich gra, co może zaburzyć odbiór. W ten sposób można tylko się łatwo zniechęcić do nauki.
Doskonałą alternatywą jest wynajem sprzętu muzycznego online. Wypożyczalnia Vibe.pl posiada szeroką ofertę instrumentów dostosowanych do potrzeb muzyków na różnym poziomie zaawansowania. W ramach niewysokiego miesięcznego abonamentu można wypożyczyć wybrany produkt. Po upływie minimalnego okresu najmu da się go oddać, wymienić albo zachować (po spłacie jego pełnej wartości – w ramach jednej wpłaty lub w ratach). Wszystkie formalności załatwia się zdalnie, a sprzęt zostaje wysłany kurierem pod wskazany adres albo przygotowany do odbioru w wybranym partnerskim sklepie muzycznym.
tekst płatny