sobota, 06 lipca 2024 napisz DONOS@

Minima i finały Mistrzostw Polski

Monika Dubiella, Justyna Korytkowska i Martyna Krawczyńska

Krawczyńska i Dubiella z rekordami życiowymi, a Korytkowska z kontuzją zakończyły rozgrywane po raz setny Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

W Bydgoszczy odbyły się jubileuszowe 100-tne Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Trzy miejsca w finałach wywalczyli zawodniczki Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża. Najpierw Martyna Krawczyńska z wynikiem 9:58,60 sek zajęła 6-te miejsce i poprawiła swój rekord życiowy na 3000 metrów z przeszkodami. Wynik Martyny jest najlepszym rezultatem w kategorii U23 w tym roku w Polsce, co więcej to najlepszy czas  w historii Polski uzyskany przez zawodniczkę poniżej 20-go roku życia!

Na starcie biegu na 5000 metrów stanęły trzy zawodniczki z Łomży. Niestety, będąca w życiowej formie Justyna Korytkowska, na skutek odniesionej trzy dni wcześniej kontuzji, stanęła tylko na linii startu, ale nie była w stanie pobiec.  Dobrze zaprezentowały się pozostałe dwie nasze biegaczki. Monika Dubiella z nowym rekordem życiowym (16:13,73sek) przybiegła 5-ta, a Martyna Krawczyńska z czasem 16:19,49sek. o ponad 24 sekundy poprawiła tegoroczny rekord życiowy.  Uzyskany wynik dał jej dobrą, siódmą lokatę. Co warte podkreślenia, przed nią były tylko starsze zawodniczki.

Tydzień wcześniej dobre wyniki dające awans na Mistrzostwa Polski uzyskali kolejni zawodnicy klubu. W Białymstoku w mitingu kwalifikacyjnym Wiktoria Stefańska zwyciężyła w biegu na 400 metrów przez płotki (65,69sek.)  a Konrad Zaleski był czwarty na 800 metrów(1:58,37sek). Oboje ustanowili rekordy życiowe i  uzyskali minima na Mistrzostwa Polski U18, które odbędą się już w najbliższy weekend w Lublinie. Piotr Dąbrowski zwyciężając na 400m (48,48sek.) uzyskał prawo startu na Mistrzostwach Polski U23. Na tych samych zawodach na 2000 metrów z przeszkodami zwyciężyła Martyna Krawczyńska(6:34,90sek) a druga z rekordem życiowym przybiegła juniorka Wiktoria Grabowska (7:40,72sek.). Po zawodach Piotr Dąbrowski jadąc na zgrupowanie sportowe do Szklarskiej Poręby „zahaczył” o Warszawę i przy „okazji” wygrał bieg na 200 metrów(21,96sek.) co daje mu też minimum na Mistrzostwa Polski U23

źródło: KS PREFBET-SONAROL Łomża