Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 10 stycznia 2025 napisz DONOS@

Leonardo da Vinci odwiedził "Jedynkę"

Coraz trudniej być prymusem, im człowiek starszy. Tytuł na dorocznej Gali Prymusa dostały tylko 4 uczennice z klas 8. i jedna z klasy 7. za średnią ocen co najmniej 5 i wzorowe zachowanie: Joanna Horoszewska, Wiktoria Zaniewska, Julia Nitkiewicz i Dominika Zuzga oraz Julia Hnatkowska. Uczennice Szkoły Podstawowej numer 1 w Łomży świętowały w auli razem z około 50-oma młodszymi koleżankami i kolegami i kręgiem dorosłych.

Gala była uroczystością, podsumowującą pierwsze półrocze nauki. W trakcie spotkania uhonorowano Prymuski i Prymusów od klasy 4. do kl. 8. Wyróżniające się dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe od Krystyny Kamińskiej, dyrektor SP nr 1, i Andrzeja Stypulkowskiego, zastępcy prezydenta Łomży. Rodzice dostali listy gratulacyjne za osiągnięcia swoich pociech. Łomżyński radny Wojciech Michalak wyraził spokój o przyszłość Łomży, gdyż widzi utalentowane, ambitne i pracowite dzieci.

Motywem przewodnim gali stało się hasło „Być jak Leonardo da Vinci”. Młodzież z klasy VIII C wcieliła się w bohaterów biblijnej przypowieści o talentach – monetach od pana dla sług (rozdał 8 monet: 5 t, 2 t i 1 t). W prezentacji medialnej wystąpili: Konrad Bronowicz, Miłosz Marek, Bartosz Kozłowski i Jakub Nieciecki. Warto rozwijać wrodzone zdolności, bo każdy człowiek ma talent, który może wykorzystać. Julia Nitkiewicz zagrała rolę dziennikarki, prowadzącej wywiad z Leonardem da Vinci (1452-1519), włoskim archetypem wszechstronnego artysty i naukowca, czyli człowieka renesansu (epoka wyprzedziła o stulecie w Italii polskie Odrodzenie XVI w.).

Geniusza grał Krzysztof Cwalina, tłumacząc w rodzimym języku społeczności "Jedynki", że talenty to zdolności i umiejętności, siła charakteru i piękno ducha oraz pasja, napędzająca rozwój cywilizacyjny. Nawet Pan Vinci bez wytężonej pracy wiele by nie osiągnął. Bywa, że talent prowadzi do pychy i staje się przekleństwem człowieka.

W montażu, przygotowanym przez Monikę Brajczewską i Małgorzatę Czochańską, prezentowano wiersze i piosenki jako komentarz do idei. Piątoklasiści: Bartosz Nitkiewicz zagrał na pianinie, a Zuzanna Darda na skrzypcach, śpiewając z dziewczętami z klasy IVB. Rozliczni recytatorzy wygłosili poetyckie strofy na tle barwnej, wiosennej scenerii gali, autorstwa Katarzyny Borawskiej. Życzmy uczennicom i uczniom "Jedynki", żeby nie zamęczyli umysłów podczas nauki.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę