Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 grudnia 2024 napisz DONOS@

Tajemnice Łomży - opowieści znad Narwi.

Taki tytuł nosi zadanie realizowane przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w ramach programu Kultura w sieci. Już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna projektu!

W maju br. nasze Muzeum znalazło się na liście obejmującej 1182 beneficjentów tego programu, finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu przygotowaliśmy cykl spacerów wirtualnych popularyzujących historię i zabytki Łomży oraz tytułowe tajemnice grodu nad Narwią. Dotyczą one następujących zagadnień: -Retro.spekcja. Historia budynku przy Nowogrodzkiej 157 (wirtualny spacer historyczny po zabytkowych budynkach dawnej rzeźni miejskiej, w której obecnie mieści się popularna restauracja) -Młodość i powołanie. Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży (wirtualny spacer historyczny szlakiem miejsc związanych z Prymasem Tysiąclecia, który jako młody chłopak uczył się w łomżyńskiej “handlówce” na rogu ulic Dwornej i Sadowej) -Co kryje Stary Rynek? (spacer wirtualny pokazujący wykopaliska archeologiczne na Starym Rynku i oprowadzanie po wystawie archeologicznej w Muzeum) -Tajemnice Muzeum (oprowadzanie po wystawach stałych bursztynu, rzeźby ludowej, lamp naftowych oraz opowieści muzealników o wybranych eksponatach m.in. o obrazie Wnętrze fary Jerzego Wita Majewskiego).

Koncepcję projektu przygotowały Marta Gosk i Magdalena Mucha, które z udziałem współpracowników z Muzeum oraz zaproszonych gości, pragną zachęcić do odkrywania historii i tajemnic Łomży. Za produkcję filmów odpowiadają Karolina Krajczewska i Błażej Krajczewski z firmy Modulor-VR z Warszawy, specjalizujący się w realizacji projektów w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Dzięki wykorzystaniu zdjęć z drona oraz kamery sferycznej 360 stopni, nie wychodząc z domu, w ciągu kilku minut można przenieść się z centrum Łomży na jej peryferia, aby spojrzeć na miasto i jego historię z nieco innej perspektywy.

Wszystkie filmy już wkrótce udostępnione będą w sieci: na muzealnym Facebooku i YouTube. Dodatkowo będzie je można obejrzeć w specjalnych goglach w siedzibie Muzeum, a także w restauracji przy ulicy Nowogrodzkiej.

Grzegorz Gwizdon
pon, 28 września 2020 13:46
Data ostatniej edycji: pt, 12 lutego 2021 11:30:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę