Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 grudnia 2024 napisz DONOS@

Międzynarodowy Plener Plastyczny - Siemianówka 2007

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 12 stycznia 2008 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii przy ul. Długiej13, na otwarcie wystawy poplenerowej “Czego się boimy?”.W czasie wernisażu odbędzie się promocja najnowszej pozycji wydawniczej Oficyny STOPKA. Jest to książka Andrzeja Strumiłły pt. “FACTUM EST - dzienniki 1978-2006”. Znalazło się w niej ponad 400 stron wspomnień, z których wyłania się wizerunek niezwykłego Człowieka – artysty o fascynującej osobowości, pełnego pasji i twórczych pomysłów.

Teresa Adamowska
Teresa Adamowska
Aleksander Grzybek
Aleksander Grzybek
Igor Zasimowicz
Igor Zasimowicz
Małgorzata Kapłan
Małgorzata Kapłan
Andrzej Strumiłło
Andrzej Strumiłło
Wiesław Andrzej Szuminski
Wiesław Andrzej Szuminski
Włodzimierz Witalic Tyc
Włodzimierz Witalic Tyc
Adam Artur Tymiński
Adam Artur Tymiński
  “Stopkowy” plener odbył się na przełomie czerwca i lipca 2007 roku, w Siemianówce, na skraju Puszczy Białowieskiej, gdzie - w odpowiedzi na pytanie “ Czego się boimy?”- 31 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi stworzyło ponad 80 obrazów, rysunków i rzeźb o różnorodnej stylistyce. Na wystawie obejrzymy nastrojowe pejzaże, niepokojące opowieści ze świata snów i fantazji, symboliczne kompozycje złożone z metafor i alegorii oraz - oszczędne w formie - abstrakcje. O plenerowych tematach i inspiracjach pisze w katalogu wystawy Wiktor Kabac: “Wielu artystów zmierzyło się z samą Puszczą Białowieską. Zadanie trudne: puszcza to zupełnie inna przestrzeń aniżeli otwarty krajobraz, inna kolorystyka i światło. A jeszcze forma, która musi oddać klimat starego lasu, przekazać jego tajemnice i lęki. Właśnie do puszczy wielu artystów chce jeszcze wrócić. Siemianówka i jej okolice to również tereny wielokulturowe, zamieszkałe w większości przez Białorusinów, wyznawców prawosławia. Nieodzownym elementem pejzażu są cerkiewki i kapliczki wtopione w zieleń lip, wiązów i dębów…Szczególne wrażenie na artystach zrobiły również tutejsze wioski. Głównie przydomowe ogródki,pełne kolorów, kontrastów i świateł. Przytulone do starych chat wnoszą radosną pogodę i optymizm.Rzeźby artyści wykonali z polnego kamienia, siłą rzeczy są one kameralne. Jest w tych kamieniach jakiś lęk przed utratą wolności i zaduma nad egzystencją człowieka. We wszystkich pracach powstałych na plenerze dźwięczy nuta zauroczenia ziemią, gdzie powstały, i odczuwalny jest niepokój przed czasem, który może zniszczyć jej niepowtarzalność.”
Ekspozycja czynna będzie do 29 lutego 2008 roku

opr. Karolina Skłodowska - kierownik Galerii  

 
Grzegorz Gwizdon
pon, 07 stycznia 2008 13:34
Data ostatniej edycji: pt, 16 stycznia 2009 02:40:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę