Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 stycznia 2025 napisz DONOS@

Pogotowie Ratunkowe wypowiedziało umowę szpitalowi

Główne zdjęcie
Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przy Szosie Zambrowskiej w Łomży jest do końca grudnia 2017 podwykonawcą Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który od 1. października br. musi świadczyć nocną i świąteczną opiekę medyczną: czyli przyjmować pacjentów w dni powszednie od godziny 18. do 8. i w weekendy oraz w święta. To wynik wprowadzenia ustawy o tzw. sieci szpitali, do której należy także szpital w Łomży. - Zgodziliśmy się na współpracę po kosztach, dopóki trwa remont szpitalnego oddziału ratunkowego w zaprzyjaźnionej z nami placówce – tłumaczy powody wypowiedzenia umowy dyrektor Hanna Waniewska z WSPR w Łomży. - Ale chcemy mieć dochód.

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Hanna Waniewska tłumaczy, że jeśli teraz nie wypowiedziałaby umowy ze szpitalem, to w dokumencie jest zapis, że musiałaby ją przedłużyć o kolejne 3 miesiące, do końca marca 2018. - Współpracę na zasadzie „po kosztach” mogliśmy prowadzić, ze względu na remont SOR w szpitalu, który ma trwać do końca grudnia – mówi dyrektor. - Na zasadzie wsparcia.
W okresie podwykonawstwa, które przed 1. października było po prostu najzwyklejszym w świecie obowiązkiem Pogotowia Ratunkowego, w placówce przy Szosie Zambrowskiej lekarze przyjęli ok. 1200 pacjentów, oprócz tego, wykonywane były też świadczenia pielęgniarskie i iniekcje domowe. 
Zapytaliśmy dyrekcję Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, co w takiej sytuacji z nami, pacjentami...?
- Skoro świadczenie usług przez Pogotowie Ratunkowe zakończy się z dniem 31. grudnia 2017, to od 1. stycznia 2018 musimy w całości przejąć te zadania – odpowiada krótko wicedyrektor szpitala Hanna Majewska – Dąbrowska. - Mamy ponad miesiąc na zorganizowanie obsady personalnej. 
Dyrekcja szpitala wstępnie szacuje, że będzie od nowego roku potrzebować około 10 lekarzy. Ilu dokładnie – to w zależności od tego, jak poszczególnym lekarzom będzie odpowiadać wzięcie na siebie tych obowiązków, na przykład, wziąć na miesiąc dwa, cztery albo więcej dyżurów na noc, w sobotę, niedzielę lub święta. Wicedyrektor Majewska – Dąbrowska dodaje, że liczyła w 1. kwartale 2018 na dalszą współpracę z Pogotowiem Ratunkowym, co dałoby czas na zorganizowanie pracy SOR po remoncie, zwłaszcza pod względem obsady personalnej: tak lekarskiej, jak pielęgniarskiej. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę