Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 grudnia 2024 napisz DONOS@

Nowogrodzka młodzież kandydująca do Sejmu Dzieci i Młodzieży prosi o wsparcie

Młodzi mogą wszystko, np. zostać posłami i zmieniać świat. W tym roku trzy zespoły uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie walczą o taki mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży, który zbiera się 1. czerwca 2023 roku. By tak się stało musiały wykonać pewne zadania, a teraz potrzebują wsparcia lokalnej społeczności.

Kinga Niksa i Ania Maciocha, Julia Kordaszewska i Weronika Choromańska oraz Julia Duchnowska i Ewa Banach walczą o możliwość reprezentowania młodzieży w sesji plenarnej, która odbędzie się 1 czerwca 2023 roku w Sejmie RP przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Wcześniej zespoły musiały przygotować zadanie, którego tematem w tym roku jest "Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim." 

Ubiegając się o mandat posła na sejm XXIX kadencji powinni stworzyć biogram wybranego bohatera, sprawozdanie i upowszechnić słuchowisko. Ich zadaniem jest pozyskanie sojuszników w swoim najbliższym środowisku, znalezienie grona odbiorców, dotrzeć do nich i zaprezentować efekty swojej pracy. Efektem jest rozpowszechnić postać bohatera, wskazać swoje działania i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Przybiera to wzór kampanii wyborczej. Młodzież zorganizowała happening na ulicach miasta czy prezentowała efekt swojej pracy na sesji Rady Miejskiej w Nowogrodzie.  

Pierwszy zespół Kingi Niksy i Anny Maciocha przygotował słuchowisko o życiu Krystyny Budnickiej. Druga grupa tj. Julia Kordaszewska i Weronika Choromańska opracowały  słuchowisko o Irenie Sendlerowej, Julia Duchnowska i Ewa Banach (trzci zespół) o Janie Żabińskim.

My widzowie i odbiorcy możemy pomóc młodzieży z Nowogrodu uczestniczyć w XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zaglądając na platformę YouTube, oglądając ich filmy i udostępniając innym. Liczba odwiedzin i udostępnienia mają wpływ na zdobycie mandatu posłów. 

Pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się 1 czerwca 1994 roku z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz Janiny Ochojskiej – prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej. Tematem pierwszej sesji SDiM była wojna jako zagrożenie szczęśliwego dzieciństwa, a zakończyła się apelem przeciwko wojnie w byłej Jugosławii. W ławach Sali Plenarnej Sejmu zasiedli wtedy posłowie i posłanki wyłonieni w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Europie.

 

Kinga Niksa i Anna Maciocha o Krystynie Budnickiej.

 

Julia Kordaszewska i Weronika Choromańska o Irenie Sendlerowej.

 

Julia Duchnowska i Ewa Banach o Janie Żabińskim

 

źródło: Nowogrod.com

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę