Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 grudnia 2024 napisz DONOS@

Jakie rodzaje przyczep rolniczych są najchętniej kupowane w Polsce?

Przyczepy rolnicze to jedne z podstawowych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym – to właśnie dzięki nim możliwy jest transport płodów rolnych i innych ładunków. Jakie rodzaje przyczep najchętniej wybierają polscy rolnicy?

Rodzaje przyczep rolniczych

Na rynku dostępne są różne typy przyczep rolniczych, różniących się między sobą m.in. przeznaczeniem i parametrami. Ogólny podział wyróżnia przyczepy ogólnego zastosowania, przeznaczone do przewozu różnego rodzaju ładunku, i przyczepy wyspecjalizowane, przystosowane do transportu konkretnego towaru, np. zwierząt, słomy w belach, zboża.

Wyróżnia się ponadto:

  • przyczepy rolnicze wywrotki, przeznaczone do przewożenia materiałów sypkich i objętościowych, np. warzyw i owoców, ziarna czy piasku;

  • wozy paszowe, nazywane także paszowozami – to maszyny umożliwiające sprawne przygotowywanie paszy dla zwierząt oraz jej dozowanie.

Ze względu na układ oraz liczbę osi przyczepy dzielą się z kolei na:

  • przyczepy rolnicze jednoosiowe – lekkie i mniejsze, o niewielkiej ładowności (max. 5 ton);

  • przyczepy rolnicze dwuosiowe – nieco cięższe, ale o większej ładowności, trudniejsze w obsłudze podczas manewrów na mniejszych gospodarstwach;

  • przyczepy rolnicze trzyosiowe – ładowne i proste w manewrowaniu;

  • przyczepy tandem – z dwiema lub trzema osiami w tylnej części przyczepy, dzięki którym część ładunku obciąża tylną oś ciągnika;

  • przyczepy skorupowe – ładowne, o solidnej konstrukcji, przeznaczone do przewozu produktów o dużych gabarytach, roślin okopowych czy materiałów sypkich.

Przyczepy rolnicze – popularne marki

Poszukując solidnej przyczepy rolniczej na lata, warto zwrócić uwagę na ofertę kilku konkretnych marek popularnych wśród rolników.

Przyczepy rolnicze marki Fliegl

Jednym z najpopularniejszych w Europie producentów przyczep rolniczych jest niemiecka marka Fliegl. Maszyny firmy znane są szczególnie ze swojej dużej zwrotności, choć ich atutem jest również solidne wykonanie i szerokie możliwości zastosowania. W ofercie marki znajdują się zarówno przyczepy uniwersalne, jak i te przeznaczone do transportu słomianych beli, a także wywrotki rolnicze czy przyczepy do zboża. Wśród najczęściej wybieranych modeli przyczep Fliegl wymienia się:

  • Fliegl ASW 271 – przyczepa ogólnego zastosowania;

  • Fliegl DPW 210 – przyczepa do przewozu słomy w belach;

  • wywrotki rolnicze z serii Fliegl TDK.

Przyczepy rolnicze marki Pronar

Na terenie Europy popularnością cieszą się także przyczepy rolnicze polskiej marki Pronar. Rozwiązania tego producenta są cenione przez rolników m.in. za funkcjonalne, trwałe konstrukcje, bogate wyposażenia oraz wytrzymałość na duże obciążenia. Asortyment firmy obejmuje modele uniwersalne i specjalistyczne. Do najchętniej wybieranych przyczep rolniczych Pronar należą te z serii:

  • PT – np. 510, 610, 608 czy 512;

  • T046 – np. T046H, T046/1 czy T046/2;

  • T663 – np. T663/1, T663/4 czy T663/2.

Przyczepy rolnicze marki Palmse Trailer

Kolejnym cenionym wśród europejskich rolników producentem przyczep jest estońska firma Palmse Trailer. W jej ofercie dostępne są m.in. przyczepy wywrotki, przyczepy zbożowe, przyczepy do przewozu zwierząt gospodarskich czy hakowce. Producent montuje elementy maszyn, korzystając ze specjalnego robota spawalniczego, co gwarantuje bardzo wysoką jakość oraz wytrzymałość przyczep. Wśród najpopularniejszych rozwiązań marki znalazły się modele z linii:

  • 1300 – np. D1300 czy PT1300;

  • 1947 – np. Trailer 1947 Volym;

  • B3925 – np. B3925-19T.

Wymienione modele przyczep rolniczych to rozwiązania, które wzbudzają dziś największe zainteresowanie europejskich rolników. Ogłoszenia sprzedaży tych maszyn znajdują się na portalu ogłoszeniowym Mascus: mascus.pl/rolnictwo/przyczepy-rolnicze. W serwisie są używane modele w atrakcyjnych cenach i o dużej dostępności części wymiennych. Można tu znaleźć również inne sprawdzone maszyny rolnicze, m.in. ciągniki, kombajny czy też maszyny do siana i pasz.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę