Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 19 grudnia 2024 napisz DONOS@

KONCERT KAMERALNY W DWORZE LUTOSŁAWSKICH W DROZDOWIE

W niedzielne popołudnie, 24.05.2009 r. w Dworku Lutosławskich w Drozdowie można było wysłuchać pięknego koncertu kameralnego w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Koncert zorganizowany został przez Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Jest to już drugie spotkanie z muzyką poważną prezentowaną przez artystów uczelni muzycznych. W pierwszym spotkaniu wystąpili studenci Pana Profesora Szyfmana z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina  - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, którzy koncertem „Muzyka świata” zainaugurowali cykl spotkań muzycznych zatytułowany „Koncerty Kameralne w Dworze Lutosławskich”. Spotkania te mają nawiązywać do tradycji muzycznych związanych z postacią słynnego polskiego kompozytora Witolda Lutosławskiego.

Podczas dzisiejszego koncertu publiczność miała okazję wysłuchać pięknych pieśni i arii znanych kompozytorów m.in. W.A. Mozarta, J.S. Bacha, K. Szymanowskiego i J. Pendereckiego. Szczególnie miłym akcentem było wykonanie kilku utworów autorstwa W. Lutosławskiego, którego nazwisko na trwale związane jest z tym miejscem. Muzeum w Drozdowie miało zaszczyt gościć dzisiaj studentki Wydziału Śpiewu Solowego w klasie Pani Profesor Jadwigi Rappe. Warto dodać, że Pani Profesor odwiedzała Drozdowo jako jurorka Konkursu Wykonawczego Utworów W. Lutosławskiego.

W dniu dzisiejszym wystąpiły: Joanna Freszel – sopran, Elwira Janasik – mezzosopran oraz Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, która akompaniowała śpiewaczkom.

Koncert dostarczył wiele przyjemnych emocji i wspaniałych przeżyć, a publiczność oczarowana była wielkim talentem i zachwycona osobowością młodych artystek. Repertuar koncertu sprawił, że nie obyło się bez bisu.

Idea organizowania tego rodzaju spotkań muzycznych zrodziła się niedawno. Muzeum zwróciło się do uczelni muzycznych z propozycją współpracy polegającej na organizowaniu koncertów, podczas których studenci prezentowaliby swoje talenty wokalne i instrumentalne dla mieszkańców naszego regionu. Jak powiedziała dyrektor muzeum – Pani Anna Archacka – na propozycję odpowiedziało dotychczas pozytywnie kilka szkół, dowodem czego był pierwszy koncert, który odbył się dwa tygodnie temu oraz spotkanie dzisiejsze.

Za upowszechnianie muzyki poważnej w taki sposób i w tak szczególnym miejscu organizatorom pomysłu należą się słowa uznania i życzenia powodzenia w realizacji  kolejnych udanych spotkań.

 

Zbigniew Biernacki

Zbigniew Biernacki
pon, 25 maja 2009 00:37
Data ostatniej edycji: pon, 25 maja 2009 00:45:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę