Radni Grajewa o alkoholu
Do 25 powinna, zdaniem grajewskich radnych, wzrosnąć liczba sprzedaży alkoholu w mieście. Dotychczas w Grajewie pozwolenie na handel alkoholem wysokoprocentowym miało 18 placówek i liczba ta nie zmieniła sie przez ostatnie 5 lat. Radni, porównując to z sąsiednimi miejscowościami podobnej wielkości, uznali, że nawet siedem nowych pozwoleń nie będzie rekordem i, co ważniejsze nie zapewni zezwoleń wszystkim zainteresowanym.
Pomnik legendarnego dowódcy partyzanckiego, Huzara chce wznieść w Wysokiem Maz. Fundacja Pamietajmy
Pomnik legendarnego dowódcy partyzanckiego, kapitana Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" i jego podkomendnych!chce wznieść w Wysokiem Mazowieckiem Fundacja "Pamiętamy". Park miejski w Wysokiem jest najlepszą lokalizacją na to upamiętnienie, ponieważ w tym powiecie Kazimierz Kamieński urodził się, wykształcił i tu walczył - argumentują pomysłodawcy. Legendarny "Huzar" pozostawał w podziemiu wraz ze swymi podkomendnymi aż do 1952 roku walcząc i z wojskami radzieckimi i niemieckimi i z władzą ludową. Został za to osądzony w procesie pokazowym i skazany na karę śmierci w 1953 roku.
Wybory uzupełniające do rad gmin
W sześciu samorządach w województwie podlaskim odbywają się dziś wybory uzupełniające do rad gmin. Przedstawiciele mieszkańców w radach wybierani są w gminach miejskich Goniądz i Siemiatycze oraz wiejskich Łomża, Krypno, Michałowo i Orla. W większości przypadków uzupełnienie składu rady okazało się niezbędne, ponieważ wybrani w swoich okręgach radni zdobyli także mandaty wójtów lub burmistrzów.
Po raz siódmy rozdano Zambrowskie Żubry -doroczne nagrody burmistrza miasta
Kompania Piwowarska jako Sponsor Roku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie w kategorii twórczość i upowszechnianie kultury, Kazimierz Szczęsny za upowszechnianie kultury fizycznej i Szkolny Klub Wolontariatu w kategorii działalność społeczna i charytatywna - zostali laureatami Złotych Zambrowskich Żubrów za ubiegły rok, czyli dorocznych nagród burmistrza Zambrowa.
Pomyłka aptekarza omal nie doprowadziła do śmierci siedmiolatka spod Wysokiego Mazowieckiego
7-letniemu Tomkowi lekarz rodzinny przepisał lek stosowany w chorobach układu moczowego. Natomiast farmaceuta wydał na tę receptę specyfik obniżający ciśnienie i stosowany w chorobie wieńcowej u osób starszych, którego podawanie zabronione jest dzieciom. Chłopiec, po rozpoczęciu kuracji zaczął tracić przytomność i wymiotować. Ojciec zawiózł go więc do lekarza, który odkrył pomyłkę farmaceuty.
Kolejny pirat drogowy z Łomży
Do 8 lat może spędzić w więzieniu mieszkaniec Łomży, który uciekał przed policją. Prowadził samochód po pijanemu, nie miał prawa jazdy, a razem z nim jechała jego 12 -letnia córka. 34-letni Grzegorz Kowalczyk nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policyjny pościg zakończył się kiedy kierowca uderzył w budynek przy ul. Bernatowicza. Kowalczyk najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Krzysztof Leończak. W chwili zatrzymania miał ok 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie miał także prawa jazdy - w ubiegłym roku Sąd Rejonowy w Łomży zabrał je Kowalczykowi za jazdę po pijanemu.
Pies na złodziei
Pies, który wabi się Tabuk, kilka dni temu doprowadził policjantów z KPP w Wysokiem Mazowieckiem do włamywacza do jednego ze sklepów w Wysokiem, tym razem odnalazł złodzieja w Szepietowie. Pies podjął trop w garażu, z którego została skradziona warta kilkaset złotych piła motorowa, i doprowadził swojego przewodnika wprost do jednego z domów w Szepietowie Wawrzyńcach. Okazało się, że także tym razem pies trafił bezbłędnie - właściciel domu przyznał się do kradzieży, oddał piłę i trafił do policyjnego aresztu.
Komisarzem zarządzającym województwem podlaskim ma być Wiesław w Kamieński
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy komisarzem zarządzającym województwem podlaskim ma być Wiesław Kamieński. Jest on doradcą wojewody podlaskiego, był doradcą do spraw Polski Wschodniej byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Pochodzi z Białegostoku. Przypomnijmy, że odbędą się nowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego, bo radnym nie udało się wybrać pełnego 5-osobowego zarządu.
Gmina Zambrów doczekała się opracowania historycznego
Gmina Zambrów jako pierwsza w województwie podlaskim gmina wiejska doczekała się własnego opracowania historycznego. Autor "Historii gminy Zambrów", Leszek Zugaj, wyznaje, że nie jest związany z tym regionem rodzinnie, a pisząc takie jak ta książki, oddaje się swojej największej pasji, czyli historii Władze gminy nie tylko od razu zaakceptowały pomysł na wydanie książki, ale nawet zależało im by zrobić to jak najprędzej- mówi sekretarz gminy Zambrów, Bogdan Pac.
3 mln 300 tys. zł kosztowały prace modernizacyjne kina "Relax" w Grajewie
Po pięcioletnim remoncie oddano właśnie do użytku obiekt z 300 miejscami na widowni, łączący funkcje sali widowiskowej, koncertowej i kinowej. Sprowadzone z Włoch urządzenia kinowe, angielski ekran i hiszpańskiej produkcji siedzenia oraz system dźwiękowy dolby surround sprawiają, że jest to najnowcześniej wyposażony tego typu obiekt w całym województwie - twierdzi zastępca burmistrza Grajewa, Waldemar Remfeld.
Motocyklem do Mongolii
20 tysięcy kilometrów chcą pokonać na motocyklach dwaj mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego. W podróż do Mongolii po bezdrożach Europy i Azji chcą wyruszyć Grzegorz Urban i Daniel Śliwowski. Ta wyprawa to ich marzenie z dzieciństwa. Teraz na jego realizację zarabiają w Anglii. Grzegorz Urban do domu przyjechał tylko na kilka dni. Załatwia niezbędne formalności związane z kwietniowym wyjazdem. Planowana trasa jest imponująca. Zaczynają na Podlasiu, potem Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Turcja, Gruzja, Turkmenistan, Kazachstan, Rosja i Mongolia.
Ekolodzy przyjechali do Augustowa aby zablokować budowę obwodnicy
Dziesięciu ekologów protestuje przeciwko budowie obwodnicy Augustowa. Mieszkają w namiotach ustawionych w lesie oddalonym osiem kilometrów od miasta. Zieloni mają zamiar uniemożliwić drogowcom wycięcie drzew rosnących w Puszczy Augustowskiej i Dolinie Rospudy, przez którą ma przebiec trasa. To pierwsza grupa protestujących ekologów. Dziś mają dojechać następni.
Dwa mosty i droga krajowa nr 65 w rejonie Osowca w BPN są zagrożone zalaniem
Dwa mosty i droga krajowa nr 65 w rejonie Osowca w Biebrzańskim Parku Narodowym są zagrożone zalaniem. W wyniku powstania zatoru lodowego na Kanale Rudzkim, łączącym rzekę Ełk z Biebrzą , woda nie spływa do Biebrzy, tylko cofa się i zatapia okoliczne tereny Parku.
3 ofiary zimy znaleziono rano w Podlaskiem.
Aż 3 osoby zamarzły minionej nocy w województwie podlaskim. Wszystkie znaleziono dziś rano, a lekarze stwierdzili zgon w wyniku wyziębienia organizmu. W Porosłach przy drodze krajowej nr 8 znaleziony został 50-letni mężczyzna. Podobne zgłoszenie otrzymał Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Mieszkańcy Białaszewa znaleźli zamarznięte zwłoki 61-letniego rolnika. A tuż po godzinie 9:00 w jednej z altanek na obrzeżach Suwałk znaleziono zwłoki 29-latka.
Pijany kierowca próbował przekupić policjanta
Za jazdę po pijanemu i próbę przekupienia policjanta odpowie zatrzymany przez grajewskich policjantów 30-letni kierowca golfa. W miniony piątek wieczorem policyjny patrol z Grajewa na trasie z Mścich do Radziłowa zatrzymał do kontroli drogowej Kierowcę wolskvagena. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mieszkaniec pobliskich Słucz jest pijany. Urządzenie w wydychanym przez niego powietrzu wykazało prawie 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych usiłował wręczyć policjantowi 250 euro.
13-latek z Kolna jednym telefonem postawił na nogi kilkadziesiąt osób
Nastolatek wybrał przypadkowy numer telefonu mieszkańca wsi pod Kolnem i powiedział, że w jego domu podłożeno bombę. Nie zdawał sobie sprawy, że nie pozostanie anonimowy. W środę wieczorem w jednym z domów w powiecie kolneńskim zadzwonił telefon. Właściciel usłyszał w słuchawce chłopięcy głos. Rozmówca oznajmił, że w domu jest bomba, a jego mieszkańcy mają trzy godziny na opuszczenie budynku. Po tym młodzieniec odłożył słuchawkę.
Radny Sejmiku Podlasia nie miał prawa jazdy, kiedy doprowadził do wypadku.
Sławomir Gromadzki (ze Starego Gromadzyna k. Kolna) radny wojewódzki z klubu "Samoobrony" nie miał uprawnień do kierowania samochodem, kiedy doprowadził do wypadku w grudniu ub.r. Prawo jazdy radny musiał oddać w starostwie, ponieważ zebrał ponad 24 punkty karne za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym (przede wszystkim za zbyt szybką jazdę). Termin powtórnego egzaminu, dzięki któremu miał odzyskać uprawnienia kierowcy, wyznaczono mu do końca stycznia 2007 roku, jednak nie zdążył zdać go przed wypadkiem.
ZSR w Marianowie zostanie przekazany MInisterstwu Rolnictwa
Od 1 stycznia przyszłego roku prowadzenie Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie przekazane zostanie Ministerstwu Rolnictwa - zadecydowali radni powiatu łomżyńskiego. Otworzy to przed szkołą nowe możliwości - poinformował reprezentant ministerstwa. Każda z 10 placówek, które resort prowadzi od początku tego roku (w tym w woj.podlaskim Zespół Szkół Rolniczych w Marianowie) została zasilona dodatkowym milionem złotych. Poza tym jest to początek tworzenia w tych szkołach sieci 70-80 w skali Polski Centrów Kształcenia Rolniczego.
Dwie szkoły i dwie filie zamierzają zlikwidować od 1. września tego roku radni Jedwabnego.
Cztery placówki oświatowe w gminie- dwie szkoły i dwie filie zamierzają zlikwidować od 1. września tego roku radni Jedwabnego. Według informacji przekazanych przez burmistrza, Krzysztofa Moenke zamknięcie szkół w Konopkach Chudych i Orlikowie oraz filii w Karwowie i Makowskich przyniesie gminie około 850 tys.zł oszczędności rocznie i pieniądze te mogłyby posłużyć na inwestycje.
Dwóch młodych mężczyzn trafiło do szpitala, po tym jak koło Wys. Maz. potrącił ich samochód osobowy
Dwaj piesi potrąceni przez samochód trafili w nocy do szpitala. Do wypadku doszło na drodze Wysokie Mazowieckie - Białystok. Dwaj młodzi mężczyźni szli prawą stroną jezdni, kierowca samochodu osobowego potrącił ich, gdy mijał się z innym autem. Jak się okazało piesi byli pijani. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń, obaj trafili do szpitala.