Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 25 grudnia 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 133

Lekarka operowała po pijanemu

Wanda P. chirurg z łomżyńskiego szpitala, stając do stołu operacyjnego mogła mieć nawet 1,4 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu – oceniają biegli. Pacjent zmarł po operacji zakończonej sukcesem. Teraz kolejni biegli ustalą czy jest związek przyczynowo- skutkowy między stanem, w jakim była kobieta a błędem, którego się dopuszczono w czasie zabiegu.

Przypomnijmy, w końcówce listopada w łomżyńskim szpitalu operowany był 69-letni mężczyzna – mieszkaniec Konarzyc. Po wybudzeniu z narkozy pacjent zmarł, choć operacja - jak mówiła lekarka tuż po zabiegu rodzinie mężczyzny - udała się. Rodzina zmarłego chciała się dowiedzieć od wykonującej operację lekarki czemu tak się stało. Wówczas od lekarza wyczuli woń alkoholu. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia rodziny. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekarka Wanda P. odmówiła jednak poddania się badaniu krwi na zawartość alkoholu - mówiła, że źle się poczuła i musi przyjąć kroplówkę. Zatrzymano ją dopiero 12 godzin po tym zdarzeniu. Wówczas we krwi nie miała już alkoholu. Powołani przez łomżyńską prokuraturę biegli ze Szczecina uznali, że kroplówka, którą w nocy miała przyjąć lekarka, była w rzeczywistości zabiegiem detoksykacyjnym, żeby możliwie szybko wydalić alkohol z organizmu. Na podstawie zebranych w śledztwie dowodów biegli ustalili, że w chwili przeprowadzania operacji Wanda P. była pijana. Mogła mieć wtedy nawet 1,4 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. W najbliższych dniach łomżyńska prokuratura ma powołać kolejnych biegłych, którzy tym razem ustalą czy istnieje związek przyczynowo- skutkowy między stanem, w jakim była pani chirurg a błędem, którego się dopuszczono w czasie zabiegu. Od wyników tych ustaleń zależeć będzie czy dojdzie do ewentualnej zmiany zarzutów wobec Wandy P. Obecnie jest podejrzana o narażenie zdrowia, a nawet życia pacjenta, ale jeżeli biegli ustalą, że stan kobiety miał wpływ na przebieg operacji i błąd, może być jej postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę