Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 15 stycznia 2025 napisz DONOS@

Powitanie wiosny sportem, tolerancją i rękodziełem

„Mając na uwadze doświadczenia z lat poprzednich, a także analizy zagrożeń, związanych ze świętowaniem przez dzieci i młodzież szkolną pierwszego dnia wiosny w formie tzw. Dnia Wagarowicza, należy spodziewać się nasilenia zagrożeń, związanych z demoralizacją osób małoletnich” - piszą organizatorzy turnieju siatkówki drużyn mieszanych gimnazjalistów, a chcąc temu zapobiec, organizują w piątek od godz. 10. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich mecze i zabawy. Na powitanie wiosny Uczniowie „Mechaniaka” będą usuwali z murów osiedli SM „Perspektywa” i ŁSM brzydkie napisy, a Technikum Ochrony Środowiska uświetni warsztatami recyklingu artystycznego swoje 20-lecie wiosną od wieczora po północ.

Turniej siatkarski gimnazjów ph. „Wiosna na sportowo 2015” organizują: Komenda Miejska Policji i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś współorganizują: Publiczne Gimnazjum nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży oraz Grupa Ratownicza „Nadzieja”. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 10. W przerwach meczów odbędą się konkursy sportowe i quizy z wiedzy o bezpieczeństwie. Mini warsztaty poprowadzi: Łomżyński Klub Karate, Łomżyński Klub Boksu „Tiger” i Studio Tańca BK „Step”. Pracownicy Sanepidu opowiedzą o zdrowych zasadach żywienia, studentki Wydziału Kosmetologii PWSIiP udzielą porad na temat wizażu i makijażu, a ratownicy GR „Nadzieja” pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy. Umiejętności swoje zaprezentują też młodzi piłkarze z PG 8, trenujący pod kierunkiem Artura Nadolnego.
Regulamin turnieju i karty zgłoszeniowe są na stronie:: www.mosir.lomza.pl. Dodatkowe informacje u organizatorów pod nr. tel.: 86 474 13 25 – KMP Łomża, 86 215 06 05 – MOSiR.

„Mechaniak” przeciw mowie nienawiści   
„Stop mowie nienawiści w przestrzeni publicznej Łomży” to akcja, która w piątek przez trzy godziny od 11. do 14. ma odbywać się na osiedlach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Konstytucji 3 Maja i Górka Zawadzka, oraz w SM „Perspektywa przy ul. Księżnej Anny i Księcia Janusza I. - Celem naszej akcji jest uświadomienie młodzieży, że przemoc i agresja wyraża się nie tylko w działaniach i słowach bezpośrednio, ale pojawia się na murach – mówi organizator przedsięwzięcia Kamil Parol, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. - Nienawistne, rasistowskie napisy albo nawoływanie do obrażania konkretnej grupy narodowościowej czy społecznej powinny budzić sprzeciw. I zwykle budzą: mieszkańcy nie chcą, żeby niszczono bazgrołami elewacje ich bloków, odnawiane za ich pieniądze. Takimi działaniami chcemy zaangażować nie tylko uczniów, ale z czasem studentów i innych obywateli naszego miasta.
Inicjatorzy akcji na początek sami w miejscach, gdzie budynki na szczytach i pod balkonami zostały oszpecone brzydkimi napisami, odmalują je w ramach szczególnej - wiosennej akcji remontowej. - W ten sposób wyrazimy sprzeciw przeciw podważaniu podstawowej wartości, jaką jest godność człowieka, niezależnie od koloru skóry, narodowości, wyznania - uzasadnia nauczyciel. - Jedno z działań, którym przeciwstawiamy się nienawiści, jest usuwanie symboli i krzywdzących napisów z Łomży. Zachęcajmy mieszkańców do reakcji na akty wandalizmu.

Recykling artystyczny w „Drzewnej”
Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zaprasza w piątek, 20. marca, w godz. 18. – 24. na nocne warsztaty artystyczne pt. „Zrób COŚ z niczego”, organizowane z okazji 20-lecia istnienia Technikum Ochrony Środowiska. Myślą przewodnią zajęć jest recykling artystyczny. Warsztaty kierowane są do osób, które chcą stworzyć coś z niczego, odkryć drugie życie zwykłych rzeczy.
- To będzie kilka niepowtarzalnych godzin i nowe, cenne doświadczenie dla uczestników warsztatów. Odkryjemy drugie życie zwykłych rzeczy i pokażemy, że można i warto być kreatywnym – zapowiada Katarzyna Mieczkowska.
Organizatorzy zamierzają na coś nowego i pożytecznego przeobrazić: stare gazety, skrawki materiałów, plastikowe i szklane butelki, banery reklamowe, puszki, słoiki i guziki. Jak zapowiadają będzie można własnoręcznie zrobić m.in. biżuterię z koralików, ekologiczne torby i ozdoby świąteczne z filcu.
- Do naszej akcji bardzo aktywnie włączyli się też rodzice, zaprosiliśmy również wielu gości, dzięki którym zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne  - dodaje Katarzyna Mieczkowska.
Zajęcia dla miłośników rękodzieła będą odbywały się pod opieką nauczycieli ZSDiG oraz zaproszonych gości w Zespole Szkół Drzewnych przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 5.

Opr. Mirosław R. Derewońko
Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę