Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 stycznia 2025 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 57

D.J. Janosik z Radia Erewań

Był kiedyś taki dowcip, który dookreślał pewne pojęcia. Był kiedyś taki czas, że z tego dowcipu śmiano się do łez. Działo się to wszystko wtedy, kiedy to śmiech właśnie był powodem do płaczu.

Rzeczony dowcip kończył się, mniej więcej w ten sposób, że nie gdzie indziej jak w Moskwie na Placu Czerwonym, nie samochody a rowery i nie rozdają a kradną. Dzisiaj sytuacja się powtarza, chociaż nie wielu, być może zdaje sobie z tego sprawę. Tak jak kiedyś, sytuacje komentowane przez słynną stację radiową, dzisiaj wywołuje aparat państwowy.
Zaznaczam, że historyjka ma wiele różnych wersji. Wiele też wersji, erewańskich informacji, na swojej drodze spotykają studenci, którzy po zasłużonej harówce na saksach, wracają na uczelnie.
Okazuje się, że w swojej wspaniałomyślności i w oparciu o wyniki politycznych preferencji narodu, rząd postanowił wypłacić studentom stypendia. Stypendia dla wszystkich! Krzyczą ulotki reklamujące gest rządu. Nie można zapomnieć również o jaśnie panującej nam w prawie, Unii Eropejskiej! Krzyczą inni. To przecież Unia wyrównuje szanse edukacyjne pomiędzy biedną młodzieżą wiejską a bogatymi baronami z miasta. Problem w tym, że trudno znaleźć osobę nawet z tytułem "murgrabiego", który akurat zameldowaniem stałym, wykazuje się na łomżyńskiej “bawełnie”. Natomiast na pewno stypendium przyda się małorolnemu, któremu akurat ocieliła się pięćdziesiąta jałówka w tym tygodniu, a po ranne mleko przyjeżdżać musi dwie cysterny z piątnickiej mleczarni. Stypendia państwowe to zbiór jeszcze bardziej dowcipnych zależności. Z dużej chmury wielkie dziury, polegają tutaj na tym, że student, który stara się dostać stypendium, musiałby prawdopodobnie przyczołgać się na kolanach do dziekanatu i mógłby mieć w tym miejscu co najmniej połatane spodnie. Wraz z rozpędzoną w mediach kampanią na rzecz “Oddania studentowi to co SLD-owskie”. W domyśle rządu jest, może choćby tyciusieńki głosik w nadchodzących wyborach. Jednocześnie wraz z instrukcjami, do szkół idzie zdjęcie z przymrużonym okiem, które zwykle sugeruje, by nie rozpasywać się w tym rozdawaniu pieniędzy. Do tego jeszcze dochodzi obraz studenta, uczącego się w systemie dziennym, który dostał po kieszeni. Dostał, bo do podziału tortu startuje jeszcze większa niż zwykle, grupa osób. Ciacho natomiast, niewiele większe!
Na zakończenie dowcip, który w żaden sposób nie stracił na aktualności.
Jedna ze słuchaczek Radia Erewań chce wiedzieć, czy w noc najlepiej zakładać koszulkę długą, czy krótką? Inny słuchacz prosi o odpowiedź jaki szef jest lepszy: wygłaszający długie, czy krótkie mowy na zebraniach?
Radio Erewań odpowiada: Czy będziecie mieli krótką, czy długą koszulkę, czy wasz szef będzie mówił długo czy krótko, to i tak w końcu wam się do d... dobiorą.
O montowanym od kilku lat Radiu Erewań w służbie zdrowia, innym razem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę