Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 stycznia 2025 napisz DONOS@

Szkolenia na półmetku

Ponad 750 osób bezrobotnych i zagrożonych bezrobociem z województwa podlaskiego zakończyło już szkolenia zawodowe i z przedsiębiorczości sfinansowane przez budżet państwa i program Phare 2001. Odbyła się już połowa planowanych szkoleń, a rekrutacja na kolejne praktycznie dobiega końca. W dziewięciu powiatach odbyły się już wszystkie przewidziane szkolenia zawodowe. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o szkolenia z przedsiębiorczości.


Kolejna edycja Programu Odnowy Zawodowej zakładała szkolenia zawodowe dla 1256 osób i z przedsiębiorczości dla 314 osób. I choć pierwsze rezultaty Projektu w postaci liczby założonych firm i liczby osób, które znalazły pracę będą znane pod koniec czerwca, już teraz do Biura Projektu docierają informacje o dalszych losach niektórych uczestników szkoleń.

„Wiemy, że około 20 osób uruchamia już działalność gospodarczą, kilkadziesiąt znalazło pracę – w tym część po organizowanych przez nas praktykach” – mówi kierownik Projektu Andrzej Jurgilewcz. „Jednak pełne informacje o losach osób, które uczestniczyły w pierwszych kilkunastu szkoleniach będziemy mieli pod koniec czerwca. Mamy bowiem obowiązek monitorowania efektów szkoleń po trzech miesiącach od ich zakończenia”.

Ogromne zainteresowanie szkoleniami zawodowymi i z przedsiębiorczości sprawiło, że na jedno miejsce było nawet powyżej 10 chętnych. To z jednej strony pozwoliło na szybką organizację szkoleń, ale z drugiej sprawiło, że dużo osób nie mogło uczestniczyć w wybranych przez siebie szkoleniach.

Wszystkie zaplanowane szkolenia zawodowe i z przedsiębiorczości odbyły się już (lub niebawem zakończą) w następujących powiatach: augustowskim, hajnowskim, łomżyńskim, monieckim, sejneńskim i siemiatyckim. W powiatach: bielskim, sokólskim, suwalskim nie będzie już więcej szkoleń z przedsiębiorczości, zaś zawodowych w grajewskim, kolneńskim i zambrowskim.
Program Odnowy Zawodowej to część projektu „Rozwój Zasobów Ludzkich - Promocja Zatrudnienia i RZL”, współfinansowanego przez budżet państwa oraz Program Unii Europejskiej Phare 2001 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Jego realizację nadzorują Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.
Projekt realizuje konsorcjum w składzie: IMC Consulting (lider), Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku oraz Lubelska Fundacja Rozwoju.


Karol Poznański

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę