Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 grudnia 2024 napisz DONOS@

„Wakacje małych odkrywców” w Muzeum Północno-Mazowieckim

Inspirujące zajęcia z kulturą i sztuką w tle. Poznawanie wielowiekowej historii Łomży z archeologiem i historykiem. Warsztaty plastyczne pod kierunkiem artystów oraz kulinarne i wycinankarskie z etnografem. Prelekcja i pokaz dotyczące „biadowania”, lokalnej formy zapasów. To tylko niektóre z atrakcji, przygotowane przez Muzeum Północno- Mazowieckie w Łomży na pierwszy tydzień wakacji dla dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia są odpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje więc kolejność zgłoszeń.

Muzeum Północno-Mazowieckie jest instytucją, w której poza regularną działalnością wystawienniczą i kulturalną w bardzo szerokim zakresie kładzie się również duży nacisk na działania edukacyjne. Stąd rozliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży nie tylko podczas roku szkolnego, ale też w czasie ferii, w okresie przedświątecznym, jak ciesząca się dużym zainteresowaniem akcja „Oddaj dziecko do Muzeum!” oraz rzecz jasna wakacji. Tym razem, obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia, placówka, jedna z najstarszych instytucji kulturalnych w Łomży, zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do przyjemnego i kreatywnego spędzenia pierwszego tygodnia wakacji podczas „Wakacji małych odkrywców”. W programie są różnorodne formy aktywności oraz inspirujące zajęcia z kulturą i sztuką w tle, zaplanowane od poniedziałku 26 czerwca do piątku 30 czerwca, każdorazowo w godzinach 10:00 – 13.00:

– 26 czerwca (poniedziałek) - warsztaty lepienia z gliny pod kierunkiem Adama Twardowskiego, twórcy specjalizującego się w ceramice artystycznej (Pracownia Pana Twardowskiego) oraz zwiedzanie wystawy stałej w Galerii Sztuki Współczesnej;

– 27 czerwca (wtorek) – spotkanie ze sztuką: zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w Muzeum;

– 28 czerwca (środa) – tajemnice Łomży: zajęcia pod kierunkiem pracowników Muzeum Północno-Mazowieckiego, archeolog Magdaleny Bilewicz i historyka Adama Sokołowskiego oraz poznawanie muzealnych pracowni, w tym możliwość obejrzenia eksponatów, które na co dzień spoczywają w magazynach;

– 29 czerwca (czwartek) – ciąg dalszy poznawania muzealnych tajemnic i zakamarków oraz warsztaty plastyczne, prowadzone przez artystkę Alicję Kamieniczną, również zatrudnioną w Muzeum, w Dziale Sztuki i Rzemiosła;

– 30 czerwca (piątek) – warsztaty kulinarne i wycinankarskie pod kierunkiem etnograf Wiesławy Pawlak z Działu Etnograficznego: przygotowanie i pieczenie kurpiowskich ciasteczek-fafernuchów, wykonanie tradycyjnych wycinanek oraz na finał poczęstunek z fafernuchami w roli głównej. 

Przewidziane są również zajęcia edukacyjne, quizy, gry i zabawy związane z historią i sztuką.

Koszt pięciu dni zajęć wynosi 100 zł od osoby.

Dodatkowo dzieci zainteresowane ciągiem dalszym będą mogły wziąć udział w zajęciach weekendowych 1 i 2 lipca, lub uczestniczyć tylko w nich – tu opłata wynosi 20 zł od osoby za jedne zajęcia, również odbywające się w godzinach 10:00-13:00:

– 1 lipca (sobota) – prelekcja etnograficzno-historyczna i elementy pokazu, dotyczące biadowania” – lokalnej formy tradycyjnych zapasów, popularnych w XIX i pierwszej połowie XX wieku na ziemi łomżyńskiej i na Kurpiach, opisywanych przez Adama Chętnika. Prowadzenie: Maciej Talaga, badacz i znawca tej tematyki, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego.

– 2 lipca (niedziela) – warsztaty lepienia z gliny (inny program niż w poniedziałek 26 czerwca), prowadzone przez Adama Twardowskiego (Pracownia Pana Twardowskiego) oraz quiz z nagrodami, podsumowujący siedem dni zajęć.

Informacje, zapisy oraz opłaty do dnia 24 czerwca pod numerem telefonu 86 216 28 16.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, ponieważ grupa może liczyć maksymalnie 20 osób. 

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę