Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 stycznia 2025 napisz DONOS@

Łomżyńscy karatecy powrócili z Tokio

Trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate oraz Anna Kaczyńska wychowanka klubu, dziś zawodniczka Zambrowskiego Klub Karate Kyokushin, powróciła z odbywających się w miniony weekend w Tokio Mistrzostwu Świata Karate Kyokushin. Bardzo udany start na tych mistrzostwach zaliczyła Anna Kaczyńska zdobywając wicemistrzostwo świata w kategorii ciężkiej seniorek. Zawodnicy ŁKK medali nie zdobyli, ale Dariusz Syrnicki trener i prezes klubu, nie kryje satysfakcji z ich udziału w tej imprezie.

A. Kaczyńska i zespół Łomży
A. Kaczyńska i zespół Łomży
Aleksandra Zajkowska vs. Duaa Husain
Aleksandra Zajkowska vs. Duaa Husain
Anna Kaczyńska vs. Kei Tomita
Anna Kaczyńska vs. Kei Tomita
Ceremonia otwarcia mistrzostw
Ceremonia otwarcia mistrzostw
Wycieczka do Kamakury
Wycieczka do Kamakury

Mistrzostwa w Tokio to najbardziej prestiżowa impreza w tej dyscyplinie. Ogółem w zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z 22 krajów, którzy rywalizowali w kategoriach kobiet, senior +35 i + 40 lat oraz kadet, młodzik i junior. Polskę reprezentowało 22 zawodników w tym 3 osoby z Łomżyńskiego Klubu Karate. Aleksandra Zajkowska startowała w kategorii lekkiej seniorek (-55 kg), Łukasz Lubiejewski startował w kategorii średniej juniorów (-75kg), a Maciej Tercjak w kategorii lekkiej juniorów młodszych (-65 kg).

Aleksandra Zajkowska, ubiegłoroczna wicemistrzyni świata juniorek, w tym roku debiutowała w kategorii lekkiej seniorek w pojedynku z zawodniczką z Kuwejtu Duaa Husain.
- Starcie był bardzo wyrównane – relacjonuje Syrnicki. - W ostatnich sekundach zawodniczka z Kuwejtu faulowała Olę trafiając ją pięścią  w szyję. W regulaminowym czasie sędziowie nie potrafili wskazać rozstrzygnięcia i zarządzili dogrywkę. W trakcie dogrywki widać było, że Ola ma problem ze swobodnym oddychaniem co spowodowało, że w końcówce rundy nie potrafiła przyśpieszyć tempa walki. Decyzją sędziów do kolejnej rundy przeszła zawodniczka z Kuwejtu.

Łukasz Lubiejewski oraz Maciej Tercjak również stoczyli po jednym pojedynku - z zawodnikami z Japonii.
- Wykazali się duchem walki nie odstępując swoim przeciwnikom w żadnym fragmencie konfrontacji – mówi trener łomżan. - Niemal zasadą jest, że przy wyrównanym pojedynku z Japończykiem sędziowie japońscy wskazują wygraną zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Dariusz Syrnicki mówi, że turniej w którym startowali Łukasz i Maciek jest zdecydowanie najtrudniejszym i największym tego typu na świecie. Poziom rywalizacji podnoszą przede wszystkim młodzi zawodnicy z Rosji i Japonii, którym starają się dorównać zawodnicy z reszty świata.
- Udział naszych zawodników w tego typu imprezie jest nie zastąpionym doświadczeniem, które będą mogli wykorzystać w niedalekiej przyszłości na arenach krajowych i europejskich - podkreśla.


 
S P O N S O R Z Y
W Y J A Z D U :

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę