Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 18 grudnia 2024 napisz DONOS@

środa 16.06.2004

Gazeta Współczesna - Zaskoczeni procesem Gazeta Współczesna - Prezent na rocznicę

Gazeta Współczesna - Zaskoczeni procesem
W tym tygodniu wojewoda ustanowi zarząd komisaryczny w Przedsiębiorstwie Realizacji Inwestycji w Łomży – dowiedzieliśmy się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. PRI ma kłopoty, które blokują prywatyzację firmy i mogą skutkować przejęciem przez wierzyciela zabytkowego gmachu przy ul. Polowej.
– Decyzja podyktowana jest sytuacją ekonomiczną tego przedsiębiorstwa – kwituje krótko pytanie o przyczyny wprowadzenia zarządu komisarycznego Antoni Stokowski, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Jeszcze w kwietniu PRI znalazło się w wykazie firm wojewody podlaskiego, przygotowywanych do prywatyzacji w tym roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że organ założycielski został zaskoczony wiadomością o przegranym przez łomżyńską firmę w pierwszej instancji procesie o dużą kwotę. Stwarza to nową sytuację, która uniemożliwa działania prywatyzacyjne.
Pozwanymi w tym procesie są PRI jako inwestor zastępczy budowy szpitala w Łomży i sam szpital. Toczył się on przez cztery lata. Niedawno zapadł w pierwszej instancji wyrok niekorzystny dla pozwanych, nakazujący solidarną zapłatę firmie Rzońca z Łomży 1 mln zł.
więcej: Gazeta Współczesna - Zaskoczeni procesem

Gazeta Współczesna - Prezent na rocznicę
Od wczoraj na internetowych stronach www.polska.pl oglądać można najstarsze dokumenty, dotyczące historii Łomży. Program "Łomża w dokumentach archiwalnych” zainaugurowano na uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 586. rocznicy uzyskania przez Łomżę praw miejskich.
Prezentacja dokumentów jest częścią ogólnopolskiego projektu, realizowanego przez Archiwa Państwowe we współpracy z Instytutem Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. Łomża jest jedną z 16 miejscowości, objętych prezentacją.
- Wybraliśmy takie miasta, które dawniej miały duże znaczenie. Dziś, choć ich pozycja często osłabła, wśród mieszkańców panuje duża świadomość tożsamości lokalnej - powiedziała obecna na wczorajszej sesji prof. Daria Nałęcz, dyrektor Archiwów Państwowych. - To dopiero początek. Idea jest taka, żeby każda miejscowość w Polsce miała taką stronę. Historia powinna bowiem stać się tożsama z ludźmi. To ważne dla lokalnych społeczności przy wchodzeniu Polski w struktury europejskie.
więcej: Gazeta Współczesna - Prezent na rocznicę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę