Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 grudnia 2024 napisz DONOS@

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa modlą się, aby w Polsce zakrólował Chrystus poprzez Intronizację Jego Najświętszego Serca w naszych sercach, rodzinach, parafiach, w diecezji, w naszym państwie.

Te zadania Wspólnoty dla Intronizacji realizują poprzez:
- życie w łasce uświęcającej i codzienne uczestnictwo we Mszy Św.
- obchodzenie pierwszych piątków miesiąca
- organizowanie adoracji wynagradzających i intronizacyjnych jednogodzinnych 1 raz w tygodniu w swoich kościołach parafialnych,
- organizowanie adoracji całodobowych w okresie nowenny przed Świętem Chrystusa Króla,
- zamawianie dwóch Mszy Św. w intencji Intronizacji każdego miesiąca (od istnienia pierwszej wspólnoty czerwiec 1999r do chwili obecnej),
- organizowanie wyjazdów do Częstochowy do Matki Bożej Częstochowskiej na ogólnopolskie całonocne czuwania Wspólnot Intronizacyjnych, aby Jezus Chrystus zakrólował w naszej Ojczyźnie, aby sługa boża Rozalia Celakówna – apostołka Intronizacji w Polsce została beatyfikowana,
- organizowanie rekolekcji diecezjalnych dla członków naszych Wspólnot Intronizacyjnych,
- uczestnictwo w rekolekcjach ogólnopolskich,
- głoszenie wykładów o Intronizacji w diecezjalnym ,,Radiu Nadzieja” i w Narodowym Towarzystwie Oświatowym w Łomży,
- rozprowadzanie modlitewników do adoracji, książek poświęconych Intronizacji, wywieszanie ulotek informacyjnych itp.
- Prowadzenie działalności organizacyjnej w celu rozwijania ruchu Intronizacji w naszej Diecezji, organizowanie nowych wspólnot.
Pierwsza Wspólnota Intronizacyjna powstała w Łomży przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w czerwcu 1999r. (po uroczystym poświęceniu figury Chrystusa Króla) z inspiracji P. Ewy Nasiadek – moderatorki krajowej Wspólnot Intronizacyjnych w Polsce. Prowadzącą tę Wspólnotę została P. Teresa Rutkowska.
Następnie powstały wspólnoty w Kościele Katedralnym, Bożego Ciała, Św. Brunona w Łomży.
Obecnie mamy Wspólnoty Intronizacyjne:
- w Łomży przy 5 parafiach skupiające około 70 osób,
- w Ostrołęce (od 2000) przy 5 parafiach skupiające ponad 100 osób,
- w Zambrowie (od 2000) przy 2 parafiach skupiające około 20 osób,
- w Grajewie (od 2002) przy 1 parafii skupiająca około 10 osób,
- w Wyszkowie (od 2002) przy 1 parafii skupiająca około 20 osób
W parafiach wiejskich mamy Wspólnoty w Brańszczyku (od 1998), Śniadowie (od 1999), Troszynie (od 2001), Długosiodle (od 2002) i Myszyńcu (od 2003). W trakcie organizacji jest Wspólnota w Kuleszach Kościelnych. Liczba uczestników ok. 300 osób
W październiku 2002 roku diecezjalnym opiekunem Wspólnot Intronizacyjnych został Ks. kanonik Paweł Stachecki – proboszcz parafii w Brańszczyku mianowany przez J.E.Ks.Biskupa Stanisława Stefanka.
W naszej Diecezji odbyły się już Intronizacje Najświętszego Serca Pana Jezusa w następujących miejscowościach: w Brańszczyku 1998r, w parafii Bożego Ciała w Łomży w grudniu 2000r, w Troszynie w maju 2002r, w Wyszkowie 4 grudnia 2002r i w Ostrołęce w czerwcu 2003r., w święto NSPJ wszystkie parafie przyjęły Jezusa Chrystusa za swojego Króla.
Są przygotowania do podjęcia Intronizacji w Łomży dnia 16 października 2003r. jako wotum wdzięczności za 25 lat pontyfikatu Jana Pawła II, honorowego obywatela miasta Łomży oraz parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży w grudniu br.
Celem wspólnot jest poddanie całej Diecezji pod władzę Chrystusa Króla, aby mógł On zakrólować, aby wszyscy ludzie mogli dobrowolnie uznać Jego Królewską Godność i podporządkować się Jego władzy.

Odpowiedzialni za Łomżyńską Wspólnotę Intronizacyjną: Teresa i Ryszard Rutkowscy
Łomża 7.X.2003r

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę