Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 stycznia 2025 napisz DONOS@

Pandemiczna Giełda ROK-u

Główne zdjęcie
Agnieszka Żemek-Pawczyńska

9-letnia Aniela Narolewska, o trzy lata starsza Aleksandra Sokołowska i licealistka Izabela Modzelewska oraz Kacper Żmuda w kategorii anglojęzycznej to zwycięzcy XXVIII Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury impreza odbyła się w tym szczególnym roku na żywo, ale z zachowaniem wszelkich rygorów i bez udziału publiczności. Jury pod przewodnictwem Pauliny Grochowskiej-Stekli, aktorki teatrów „Syrena” i „Rampa”, przyznało aż 18 nagród i wyróżnień.

W obecnej sytuacji większość konkursów i festiwali, szczególnie tych z udziałem najmłodszych wykonawców, odbywa się online, ale XXVIII Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. Marka Żemka – Sceny Młodych Wokalistów, została zrealizowana na żywo. 

– Wymagało to od nas zegarmistrzowskiej precyzji i dopracowanej logistyki, ale udało się! – podkreśla dyrektor ROK Jarosław Cholewicki. – Na sali było tylko 3-4 jurorów i realizator dźwięku. Poszczególni wykonawcy przychodzili na określoną godzinę, obowiązkowo w maseczkach i z dezynfekcją rąk, a na scenie każdorazowo była tylko jedna osoba. Każdy miał takie same warunki nagłośnieniowe, półplaybacki były przesyłane wcześniej, a mikrofony na bieżąco dezynfekowane – wystarczyło tylko dobrze zaśpiewać!

Konkurs rozpoczęły zmagania w kategorii piosenki anglojęzycznej. Jurorzy: Paulina Grochowska-Stekla, Remigiusz Danelczyk, instruktor wokalny MDK w Ostrowi Mazowieckiej, Sławomir Śledziewski, pianista i dyrektor Hali Kultury w Łomży oraz Danielle Hryniewicz, lektor Szkoły Językowej Linguo, uznali, że zwycięstwo i półroczny kurs w Szkole Językowej Linguo należy się Kacprowi Żmudzie, wyróżnienia zdobyły Aleksandra Sokołowska i Izabela Modzelewska.

Wśród uczniów czterech pierwszych klas szkół podstawowych pierwsza była Aniela Narolewska, drugim miejscem podzieliły się Olga Szlesińska i Dominika Szabłowska (rok temu odpowiednio pierwsza i druga), trzecia była Oliwia Winiarek, wyróżniono Aleksandra Szymańskiego i Gabrielę Dziedzic. W kategorii klas V-VIII szkół podstawowych zwyciężyła Aleksandra Sokołowska, powtarzając tym samym swój ubiegłoroczny sukces; drugie miejsce przyznano Malwinie Leszczyńskiej, a wyróżnienia otrzymały: Oliwia Szmitko, Maja Niksa i Dominika Pogroszewska. Wśród uczniów szkół średnich klasyfikacja wyglądała dokładnie tak samo jak przed rokiem: 

I miejsce zdobyła Izabela Modzelewska, drugie Laura Narolewska, trzecie Oliwia Piotrowska, ale tym razem samodzielnie, nie ex aequo; wyróżniony Mateusz Niksa również powtórzył swe ubiegłoroczne osiągnięcie. 

– Mimo tego, że z oczywistych względów zgłoszeń mieliśmy gdzieś o połowę mniej niż w latach ubiegłych, kiedy normą było około 60. wykonawców, to poziom konkursu był wysoki – ocenia dyrektor Jarosław Cholewicki. – Organizacja tej imprezy kosztowała nas sporo pracy, ale oceniam, że było warto. Szczególnie dziękuję kierownikowi artystycznemu festiwalu Agnieszce Żemek-Pawczyńskiej, akustykowi Grzegorzowi Sekmistrzowi, który miał móstwo pracy z przygotowaniem podkładów oraz odpowiedzialnemu za stronę filmową Andrzejowi Żmudzie. Festiwal zorganizowaliśmy wraz z Fundacją Sztuk i Dialogu, głównym sponsorem była Szkoła Językowa Linguo, wsparcia finansowego udzieliły nam również Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Festiwal w wersji online dostępny na stronie www.facebook.com/rok4lomzapl

Wojciech Chamryk

Foto: Agnieszka Żemek-Pawczyńska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę