Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 lutego 2025 napisz DONOS@

THE BL Blues Band na podium w Ostrowcu Świętokrzyskim

cz wt, 12 lipca 2016 14:50

Blues-rockowe dźwięki z Łomży zostały wyróżnione w Ostrowcu Świętokrzyskim na X Jubileuszowym Festiwalu im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień. THE BL Blues Band zajął trzecie miejsce w konkursie „młodych wykonawców”.

Festiwalowa gala w słońcu i w deszczu

cz pon, 11 lipca 2016 08:29

Wielki koncert kilkudziesięciu artystów w parku drozdowskiego Muzeum Przyrody zakończył XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. – Koncert galowy jest dla nas szczególny, bo występujemy już bardziej na luzie, bawimy się tym koncertem! – mówi Dariusz Wójcik, obok inicjatora festiwalu Jacka Szymańskiego jedyny artysta biorący udział we wszystkich odsłonach imprezy. – Program też jest lżejszy, bardziej przebojowy i pasujący do tego pięknego pleneru. Wcześniej w kościele Krzyża Świętego odbył się koncert wokalno-organowy poświęcony pamięci Marka Żemka (1955-2015), wieloletniego akustyka festiwalu.

„Hearts” zespołu Roki i Edwina Cottona

cz nie, 10 lipca 2016 14:04

Przeciwko wykluczeniu i dyskryminacji - o tym jest piosenka. Teledysk także oddaje jej przesłanie. Oprócz muzyków pojawili się w nim statyści z Afganistanu, Albanii, Włoch oraz mieszkańcy województwa podlaskiego. - Mimo różnic kulturowych, religijnych wszyscy jesteśmy tacy sami, bo nasze serca biją w tym samym rytmie, niezależnie skąd jesteśmy – podkreśla Piotr Czaban, basista zespołu Roki i współautor słów piosenki „Hearts”.

Muzyczne podróże rodziny Lewandowskich

cz nie, 10 lipca 2016 12:49

Pianista Rafał Lewandowski wystąpił ze swą rodziną podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Razem z grającą na wiolonczeli żoną Martą oraz dziećmi: skrzypaczką Zofią i pianistą Franciszkiem, zafundował publiczności podróż po niemal całym muzycznym świecie, z programem składającym się z klasycznych arcydzieł i bardziej rozrywkowych kompozycji. Szczególnie gorąco słuchacze przyjmowali solowe popisy wybitnie uzdolnionego 12,5 letniego Franciszka w klasycznym i jazzowym repertuarze, utwory grane przez obu pianistów na cztery ręce oraz występy rodzinnego kwartetu.

Festiwalowe sensacje i objawienia

mm so, 09 lipca 2016 09:19

Islandzka sopranistka Svafa Thorhallsdottir podbiła publiczność XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Solistka Królewskiej Opery Narodowej w Kopenhadze zaśpiewała monumentalne arie z oper Ryszarda Wagnera, ale na bis już coś znacznie lżejszego. W piątkowy wieczór w łomżyńskim ratuszu wystąpili też bas Andrzej Malinowski, pianiści Olena Skrok i Rafał Lewandowski oraz akordeonista Piotr Komorowski. Dla tego ostatniego było to szczególne wydarzenie nie tylko z racji powrotu do miasta, gdzie kształcił się w liceum i szkole muzycznej, ale też dlatego, że trzy godziny przed koncertem w łomżyńskim szpitalu przyszła na świat jego córeczka.

„Wesele Figara” i tłumy na Akademickiej

cz pt, 08 lipca 2016 08:02

„Wesele Figara” jedną z najwspanialszych komedii muzycznych Wolfganga Amadeusza Mozarta miała być i była rewelacją tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Estradową wersję opery w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wystawili pod kierunkiem Jacka Szymańskiego artyści z Białegostoku, Gdańska, Poznania i Łodzi. Główna rolę śpiewał Grzegorz Piotr Kołodziej, a publiczność z trudem mieściła się na sali... Brakowało nawet miejsc stojących.

W Katedrze od Bacha do współczesności

cz cz, 07 lipca 2016 08:07

Recital organowy Waldemara Krawca uświetnił szósty dzień XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Ceniony wirtuoz i pedagog z Zabrza zadebiutował w łomżyńskiej Katedrze, wykonując utwory zarówno bardzo znanych, jak i mniej popularnych, ale równie wybitnych, kompozytorów. – Katedra to bardzo piękne miejsce o wspaniałej akustyce – mówi Waldemar Krawiec. – Instrument zaś ma bardzo dużą moc, jest niezwykle inspirujący i można wydobyć z niego wiele ciekawych barw!

Księża-śpiewacy operowi w Czartorii

cz śr, 06 lipca 2016 08:02

Servi Domini Cantores, jeden z nielicznych na świecie zespołów wokalnych złożonych z duchownych i zarazem solistów operowych najwyższej klasy, wystąpił podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. – Powstaliśmy lat temu 16, kiedy takim zespołom jak The Priests jeszcze nie śniło się, by występować na scenie! – mówi ks. Paweł Sobierajski, który wraz z ks. Robertem Kaczorowskim i o. Rafałem Kobylińskim zaśpiewał w ośrodku „Iris” pieśni polskich kompozytorów, operowe arie oraz pieśni neapolitańskie. – Skoro zdecydowaliśmy się być ludźmi sceny i estrady, skoro zdecydowaliśmy się na profesjonalizm, to mówiąc A, trzeba też dojść do Z, tak więc śpiewamy i taki repertuar!

Łomżyński blues doceniony na Śląsku!

cz pon, 04 lipca 2016 08:13

Grupa The BL Blues Band działająca w Łomży zdobyła drugie miejsce w konkursie zespołów IV Międzynarodowego Festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu bluesowego jest Stanisław Witta, pianista, kompozytor, producent muzyczny i teatralny.

Galeria łomżyńskich i nadmorskich talentów

cz pon, 04 lipca 2016 08:06

Młodzi podopieczni Jacka Szymańskiego: sopranistka Katarzyna Kłodzińska, tenor Tomasz Śledziona i bas-baryton Aleksander Kopecki zaprezentowali się publiczności XXIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Oprócz nich w koncercie „Galeria talentów” w Galerii Veneda wzięli udział Agnieszka Żemek-Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz, a połączone siły trójmiejskich i łomżyńskich artystów zapewniły słuchaczom w każdym wieku dwie godziny dobrej zabawy.

Deszczowa inauguracja festiwalu Drozdowo-Łomża

cz pon, 04 lipca 2016 08:02

Pod znakiem zmagań z deszczem stały niedzielne koncerty plenerowe XXIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W Muzeum Przyrody w Drozdowie koncert przeniesiono do salonu, gdzie wystąpili: Grzegorz Piotr Kołodziej, Rafał Lewandowski i Piotr Komorowski. – Pogoda nie zdołała nam przeszkodzić! – podkreśla Jacek Szymański, twórca i dyrektor festiwalu. Tak dobrze nie było już podczas wieczornego koncertu Katarzyny Rogalskiej z zespołem na patio Centrum Katolickiego im. papieża Jana Pawła II, ale chętnych do posłuchania polskich przebojów z lat 50. i 60. w jazzowych opracowaniach nie brakowało nawet mimo gwałtownej ulewy.

Festiwalowy koncert dla śp. Teresy Karwowskiej

mm so, 02 lipca 2016 10:19

Organowy recital Jana Bokszczanina zainaugurował XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Program „Od Bacha do współczesności”, złożony z organowych arcydzieł i utworów religijnych, w tym napisanego półtora miesiąca temu poematu „Popiełuszko”, był dedykowany zmarłej w ubiegłym roku Teresie Karwowskiej. – Pani Teresa była nie tylko sponsorem festiwalu – podkreśla jego twórca i dyrektor artystyczny Jacek Szymański. – Miała też dar jednoczenia ludzi, dzięki niej zawiązywały się przyjaźnie, które przetrwały do dnia dzisiejszego, a do tego kochała muzykę!

Jubileusz fotograficznej PAcamery

mm so, 02 lipca 2016 09:43

Podsumowującą 30-lecie suwalskiego PAcamera Club zbiorową wystawę fotograficzną otwarto w Galerii Pod Arkadami. Wśród prac 22. autorów są też zdjęcia tak wybitnych twórców jak założyciel klubu Stanisław J. Woś (1951-2011) czy pionier fotografii mikroskopowej Marek Miś. – Ta grupa zaczęła zdobywać laury na konkursach fotograficznych, była zapraszana na festiwale i funkcjonować w międzynarodowych środowiskach fotograficznych Francji, Włoch, Danii czy Belgii – mówi kurator wystawy Radosław Krupiński. – Wystawa jubileuszowa to przypomnienie tamtych czasów i podsumowanie historii kilku pokoleń fotografów!

„Śpiący jednorożec” Jana Biczysko

cz cz, 30 czerwca 2016 08:01

Obrazy i rysunki krakowskiego artysty Jana Biczysko można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego. Cykl obrazów „Śpiący jednorożec” dopełniają rysunki układając się w uniwersalną opowieść o poszukiwaniu uczuć i tego, co w życiu jest najważniejsze – realizowaniu marzeń. – Musimy tego śpiącego jednorożca, czyli nasze marzenia, zobaczyć i obudzić – podkreśla Jan Biczysko, dodając, że taki mityczny jednorożec drzemie w każdym człowieku i na realizację marzeń nigdy nie jest za późno.

Premiera Teatru Aktywnego „Dwie połowy” w MDK - DŚT

cz wt, 28 czerwca 2016 08:00

- Przekaz najnowszego spektaklu jest bardzo pozytywny: mimo sprzeczności między ludźmi i mimo wielu przykrości, możemy cieszyć się z wielu rzeczy na świecie, jeśli będziemy słuchać, co mówią nam i serce, i rozum – komentuje śpiewająca kunsztowną pieśń o niemożności ucieczki od własnej „zakochanej” pamięci Katarzyna Borkowska. Trzy kwadranse zajęła kilkunastu aktorom opowieść o spotkaniu, rozstaniu, odnalezieniu się na powrót dwojga czy dwóch tytułowych połówek. Reżyser Teatru Aktywnego Joanna Klama sięga po szybko zmieniające się sceny plastyczne i moce muzyki.

„Wesele Figara” na Festiwalu Drozdowo-Łomża

cz pon, 27 czerwca 2016 11:39

– Podczas koncertów tegorocznej edycji XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża usłyszą państwo muzykę z najwyższych szczytów kompozytorskich – zapowiada Jacek Szymański, dyrektor i twórca festiwalu. – Oprócz muzyki Bacha, Mozarta i Beethovena w repertuarze festiwalowym znajdą się też dzieła organowe, fortepianowe i wokalne innych kompozytorów! Festiwal Drozdowo-Łomża rozpocznie się w piątek 1. lipca i potrwa 10 dni. Głównymi punktami jego programu będą: wystawienie opery „Wesele Figara” Mozarta, Wielka Gala w Pałacu oraz koncerty poświęcone pamięci zasłużonych dla festiwalu Teresy Karwowskiej i Marka Żemka.

Powrót do Łomży Kornela Wolaka

cz pon, 27 czerwca 2016 08:15

Klarnecista Kornel Wolak był solistą ostatniego w sezonie 2015/2016 koncertu Filharmonii Kameralnej. Dla mieszkającego od lat w Kanadzie muzyka był to symboliczny powrót do Łomży, bowiem mieszkał w niej w dzieciństwie, a jego rodzice byli związani z orkiestrą i szkołą muzyczną. Przygotował na tę okazję specjalny program, w tym napisaną dla niego „Fishing Story”. – To polska premiera tego utworu! – podkreśla Kornel Wolak. – Jestem zaszczycony tym, że po z górą 30 latach mogę znowu tutaj być i zagrać dla łomżyńskiej publiczności! Artysta wystąpił też w zaskakującym duecie z sopranistką Olgą Guczek z Białorusi, a na bis zaprosił kanadyjskich muzyków, z którymi odbywa obecnie europejskie tournée.

Rockowe lato z Bohortem

cz pon, 27 czerwca 2016 08:11

Zespoły Blue Veins, Bohort i Otherside zakończyły sezon koncertowy i jednocześnie powitały lato w MDK-DŚT. Każda z grup zaprezentowała zupełnie odmienną stylistykę, tak więc coś dla siebie mieli fani alternatywnego rocka, nowoczesnego metalu oraz bardziej przebojowego grania. Najefektowniej wypadł łomżyński Bohort, mimo tego, że aż 3/4 składu borykało się z różnymi urazami i kontuzjami, a wokalista śpiewał z ręką w gipsie. Grupa zapowiada już kolejne koncerty oraz intensywnie pracuje nad nowymi utworami. W jednym z nich, premierowej „Iluzji”, zaśpiewali też fani Bohort.

Taneczna rodzina B.K. Step

mm nie, 26 czerwca 2016 14:24

Studio Tańca B.K. Step podsumowało pełen sukcesów sezon 2015/2016 dwugodzinnym „B.K. Step Show”. Wystąpiło w nim kilkanaście formacji oraz wielu solistów, w tym mistrzowie Polski, Europy i świata B.K. Team i Skrecz, Wiktoria Kosmowska, Natalia Kisiel i Jeremiasz Cieniewicz. – Naszym największym sukcesem jest to, że spotykamy się z tymi dziećmi i robimy kawał dobrej roboty – podkreśla Marek Kisiel, związany z tańcem już od 27 lat. – Bez nich i bez zaangażowania rodziców nie byłoby Studia i tych wielkich sukcesów, które osiągamy! Formacja B.K. Skansen przygotowała dla swego trenera rapową niespodziankę, a sam Marek Kisiel z tancerzami Crazy Twisting Group zaskoczył wszystkich w finale imprezy pełnym humoru i tanecznych popisów „Pływaniem synchronicznym”.

Jazzowe Kurpie Alicji Serowik

cz cz, 23 czerwca 2016 07:51

Utalentowana młoda wokalistka Alicja Serowik z Turośli wydała debiutancką płytę. EP-ka „Do Śë” zawiera jazzowe opracowania tradycyjnych pieśni kurpiowskich i jest to jedna z nielicznych płyt w Polsce z takimi nagraniami. Solistce, absolwentce Akademii Muzycznej w Gdańsku, towarzyszą wyśmienici muzycy pod kierownictwem pianisty i aranżera Michała Marka Ciesielskiego. – Zaczerpnęliśmy z samego źródła, „źródła wiecznie bijącego”, jak mówił Karol Szymanowski i staraliśmy się oddać tę nieuchwytną kurpiowską melancholię, tęsknotę, zadumę, ale zabrać też słuchaczy w ten nasz inny, również jazzowy, wymiar! – podkreśla Alicja Serowik.

« · «« · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · 115 · 116 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę