Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 stycznia 2025 napisz DONOS@

Godło „Szpitala Przyjaznego”

Główne zdjęcie
Helena Wronowska, Roman Nojszewski i Maria Woroniecka

W łomżyńskim szpitalu jest 15 łóżek na pododdziale onkologi. Rocznie przeprowadza się tu około 1500 hospitalizacji także dlatego, że stosowane są tu nowoczesne formy terapii – podanie leku podskórne, które umożliwia pacjentowi wyjście ze szpitala tego samego dnia. Właśnie za to placówka otrzymała godło „Szpitala Przyjaznego” kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. - To jest bardzo prestiżowe i bardzo satysfakcjonujące – mówi Małgorzata Wagner – Oleszczuk, koordynator pododdziału onkologii dodając, że to pierwsza tego typu nagroda.

Personel pododdziału onkologii
Personel pododdziału onkologii
Małgorzata Wagner – Oleszczuk, koordynator pododdziału onkologii
Małgorzata Wagner – Oleszczuk, koordynator pododdziału onkologii

Kampania „Choroba? Pracuję z nią!” to inicjatywa pacjentów chorych przewlekle, którzy mimo swojej choroby i konieczności jej długofalowego leczenia, nie chcą rezygnować z pracy zawodowej oraz ciągłej konieczności angażowania w pomoc innych osób. „Szpital Przyjazny” to taki, w którym osoba chorująca przewlekle nie jest postrzegana tylko i wyłącznie jako „pełnoetatowy” pacjent, ale w którym pamięta się także o tym, że choroba powinna być podporządkowana życiu, a nie życie chorobie. Łomżyński szpital otrzymał to dzięki pododdziałowi onkologi, kierowanemu przez lekarza Małgorzatę Wagner – Oleszczuk, w którym od dwóch lat jest tzw. Gabinet Chemioterapii Jednodniowej. Leki w podaniu podskórnym nie są droższe od tych podawanych tradycyjnie dożylnie, są tak samo skuteczne i bezpieczne, a przy tym pozwalają skrócić czas podawania leku z wielu godzin do kilku minut. 
- Godło „Szpitala Przyjaznego” jest za dbałość o czas i komfort pacjentów oraz umożliwienie umówienie wizyty na konkretną godzinę – mówiły wręczające nagrodę Helena Wronowska i Maria Woroniecka ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży oraz Klub Amazonek z Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. 
Nagrodę odebrał dyrektor szpitala Romana Nojszewski, który natychmiast podziękowania i gratulacje przekazał koordynator oddziału Małgorzacie Wagner – Oleszczuk. Jej zdaniem nagroda jest satysfakcjonująca i bardzo potrzebna. 
- Chodzi też o to, aby pacjenci i środowisko w Łomży i regionie usłyszało, że jest taki oddział, który stosuje najnowocześniejsze metody lecznicze, prowadzi badania i udziela porad – cieszyła się z nagrody. 
Najczęstsze nowotwory leczone w łomżyńskim oddziale to rak płuc, piersi, jelita grubego, pęcherza, jajnika, prostaty, międzybłoniak opłucnej, ziarnica złośliwa, nowotwory głowy i szyi. Ponadto lekarze zajmują się leczeniem objawowym oraz diagnostyką chorych z rozpoznaną chorobą nowotworową, w tym także m.in. leczeniem bólów towarzyszących chorobie nowotworowej, powikłań po chemioterapii i radioterapii, infekcji, powikłań i następstw choroby zasadniczej lub powikłań narządowych oraz innych zaburzeń towarzyszących chorobom nowotworowym.
Poza dyplomem „Szpitala Przyjaznego” łomżyński szpitala otrzymała także dwa rysunki satyryka Henryka Sawki. Mają one w łatwy i przyjemny sposób pokazać, jak ważne dla pracujących pacjentów są łatwe i wygodne w podaniu terapie, skracające czas pobytu chorego w szpitalu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę