Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 grudnia 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 22.10.2007

Gazeta Współczesna - Może być tylko lepiej Gazeta Współczesna - O mistrzostwo Łomży Kurier Poranny - Kto zamawia piwo?

Gazeta Współczesna - Może być tylko lepiej
Łomżyńskie Poszli wybierać, bo mają nadzieję
W wyborczej ciszy, przy dużo większym zainteresowaniu głosowaliśmy za spokojem i porozumieniem.
Jednego posła i trzech senatorów wybieraliśmy wczoraj. Przy urnach ruch był już od samego rana. I wszędzie większy niż dwa lata temu. Do głosowania poszli młodzi i starzy, chorzy i więźniowie. Ci ostatni wracali nawet z przepustek, żeby oddać swój głos.
Polska piękna, wielka...
W Łomży oficjalnie nie stwierdzono przypadków złamania ciszy wyborczej. Spokojnie było też w innych miastach. Nieoficjalnie natomiast wiemy, że w sobotę wielu łomżyniaków otrzymywało SMS-y o następującej treści: "Jeśli chcesz mieć Polskę wielką jak Kaczyński, piękną jak Fotyga i tolerancyjną jak Rydzyk, głosuj na PiS". W klatkach schodowych bloku przy ul. Chopina 1 pojawiły się ulotki kandydata na posła z LPR - informowali Czytelnicy. Sprawdziliśmy, rzeczywiście ulotki były. Niepokój Czytelników wzbudził też fakt, że wiceprzewodniczącym jednej z obwodowych komisji wyborczej był mąż kandydatki na posła. Jak ustaliliśmy, takich przypadków było w Łomży cztery. - Jest to zgodne z prawem. Najbliższe osoby kandydata nie mogą pracować w komisjach jedynie w wyborach samorządowych - wyjaśnia dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży Jerzy Dołęgowski. - Jeśli nawet jest to zgodne z prawem, to co ma wspólnego z etyką? - pytali nas wczoraj Czytelnicy.
więcej: Gazeta Współczesna - Może być tylko lepiej

Gazeta Współczesna - O mistrzostwo Łomży
Łomża 134 pary taneczne walczyły w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
Taniec towarzyski przeżywa renesans, a w Łomży odbywają się fantastyczne imprezy taneczne.
Uczestnicy 6. edycji Turnieju Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Łomży, który odbył się w sobotę, zgodnie podkreślali, że rozmach, poziom i oprawa wizualna imprezy stoi na bardzo wysokim poziomie.
- Z roku na rok jest coraz lepiej. Jest sprawna organizacja, ładna oprawa turnieju - mówi 18-letni Piotrek Wiktorko z białostockiego Klubu Tańca "Tęcza".
Piotr tańczy od 11 lat. Zaczął w drugiej klasie podstawówki. Wraz z kolegami - Błażejem Twarowskim i Bartoszem Sokołem - również z Białegostoku (obaj tańczą od 12 lat) - uważa taniec za formę sportu, wymagającą bardzo dobrej kondycji.
- A ja dzięki tańcowi przenoszę się w inny świat - opowiada Natalia Szymańska, koleżanka chłopców z "Tęczy". - Najbardziej lubię walc angielski. Tańcem zafascynował mnie mój brat, z którym zresztą wywalczyłam tytuł mistrzów Podlasia w tańcach standardowych - dodaje.
Młodzi tancerze cieszą się, że taniec stał się ostatnio tak popularny, m.in. dzięki programom telewizyjnym, jak "Taniec z gwiazdami".
- Koleżanki są zafascynowane tym, że tańczę, proszą, żeby nauczyć je kroków - mówi Magda Bagińska (17 l.) z łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego "AKAT". - Może nawet są odrobinę zazdrosne, ale wspierają mnie dopingiem na wszelkich turniejach.
Magda tańczy od 10 lat, zachęciły ją koleżanki, które jednak same już nie tańczą. Treningi są trudne, ale satysfakcja ze zdobywania tytułów mistrzowskich na rozmaitych turniejach olbrzymia. Magda ćwiczy trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny, a dodatkowo bierze lekcje indywidualne w soboty i niedziele po dwie godziny.
więcej: Gazeta Współczesna - O mistrzostwo Łomży

Kurier Poranny - Kto zamawia piwo?
Wśród piwoszy jest coraz więcej osób po wyższych uczelniach. I coraz więcej Podlasian.
Mieszkańcy naszego województwa zajmują drugie miejsce w Polsce, jeżeli chodzi o liczbę miłośników złocistego napoju. Wyprzedzają nas tylko Ślązacy.
Ma wykształcenie średnie, nie ukończył 29 lat, jest mężczyzną i zarabia od 1 do 2 tys. zł miesięcznie, z tego na dom wydaje ponad 500 zł. To portret polskiego miłośnika piwa, który wyłania się z raportu "Konsumenci i marki piwa“, przygotowanego przez firmę "Estymator“.
Okazuje się, że piwo jest bardzo popularne w województwie podlaskim. Aż 67,9 proc. ankietowanych z naszego regionu odpowiedziało, że pije piwo. O włos, dokładnie 0,1 proc., wyprzedzają nas tylko mieszkańcy województwa śląskiego.
Browary zdobywają kobiety
Mimo że nadal napój z chmielu jest bardziej popularny wśród mężczyzn niż wśród kobiet, to i tak stale rośnie liczba pań, które doceniają walory piwa. Już 56 proc. przedstawicielek płci pięknej w Polsce przyznaje się do napoju z pianką.
Skłonność do piwa maleje wraz z wiekiem - najwięcej smakoszy tego napoju jest wśród osób do 29. roku życia, najmniej po 70.
Popularność piwa rośnie od kilkunastu lat. Dopiero po przemianie ustrojowej Polacy zaczęli wódkę zastępować piwem. Obecnie na głowę przypada 90 litrów piwa rocznie. To nadal dwukrotnie mniej niż w Czechach czy Niemczech (te dwa kraje mają najwyższe spożycie piwa na świecie).
więcej: Kurier Poranny - Kto zamawia piwo?

 

cz
pon, 22 października 2007 06:04
Data ostatniej edycji: wt, 23 października 2007 06:02:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę