Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Międzyszkolna Gra Miejska

Rozegrana dziś Międzyszkolna Dwujęzyczna Gra Miejska „Nasza Łomża” opracowana przez uczniów klasy II Technikum Logistycznego to kolejny wkład naszej szkoły w obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Impreza stanowiła część międzynarodowego projektu eTwinning pt. „United in Diversity” (Zjednoczeni w Różnorodności). Przedsięwzięcie to ma na celu przedstawienie rówieśnikom z 7 krajów europejskich swoich „małych Ojczyzn”. Podczas zajęć projektowych uczniowie kl. II TL wykonali w bieżącym roku szkolnym szereg zadań dotyczących m. in. historii, geografii i kultury naszego miasta, a zdobytą wiedzą postanowili podzielić się również z kolegami z łomżyńskich szkół, organizując grę miejską.

Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży oraz Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży.

Zmagania rozpoczęliśmy krótką odprawą uczestników, podczas której otrzymali oni karty gry i specjalne okolicznościowe znaczki. Rywalizacja polegała na przebyciu trasy prowadzącej od Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 przez 12 punktów śródmieścia. Do poszczególnych stacji gry uczestnicy trafiali po uprzednim rozwiązaniu różnorodnych zagadek dotyczących historii Łomży. Wszystkie zadania opracowane zostały w języku angielskim, ale w przypadku problemów z ich rozwiązaniem uczestnicy mogli liczyć na podpowiedzi w języku ojczystym. Dozwolone było również konsultowanie odpowiedzi z napotkanymi po drodze mieszkańcami Łomży.

Karta gry, oprócz wyników punktowych zgromadzonych w poszczególnych punktach trasy, uzupełniona została przez uczestników herbem miasta utworzonym z puzzli otrzymywanych za prawidłowe rozwiązanie zagadek. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy trasę pokonali najszybciej (84 minuty), żartobliwie uznali to zadanie za najtrudniejsze. Inne łamigłówki, z jakimi zmagali się uczestnicy to np. odgadnięcie powiązania Domu Pastora z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, odnalezienie tablicy upamiętniającej łomżyńskie getto, czy dotarcie do ławeczki Hanki Bielickiej. Gracze bez problemu poradzili sobie także z takimi zdaniami jak wskazanie autora wystawy bursztynu w Muzeum Północno-Mazowieckim czy z „mini-biegiem na orientację” po najstarszej nekropolii łomżyńskiej.

Choć wysoka temperatura powietrza oraz bezchmurne niebo stanowiły wyzwanie kondycyjne dla uczestników, wszystkie drużyny dotarły bezpiecznie do celu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP nr 1, drugie – zawodnicy z PG nr 9, a trzecie – uczniowie klasy gimnazjalnej w SP nr 10. Wszyscy gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy za udział w grze i gratulujemy przebycia wymagającej trasy przeplatanej rozwiązywaniem dość trudnych zadań.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
pon, 28 maja 2018 17:22
Data ostatniej edycji: pon, 28 maja 2018 21:35:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę