środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Lekkoatleci biegają w terenie

Na dobre ruszyła lekkoatletyczna „karuzela”. Zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Łomża w ostatni weekend zanotowali kilka ciekawych startów.

Justyna Korytkowska zwyciężyła w  biegu ulicznym w Gołdapi podczas 46 Zdrojowego biegu zwycięstwa na 10km, jej czas to 37minut i 11 sekund.

Iwona Bernardelli „pozazdrościła” koleżance i również zajęła pierwszą lokatę na 3000 metrów (9:50,07 sek.) podczas Piaseczno Mazovia Track Cup 2024 - Memoriał  Kusocińskiego i Kostrzewskiego.

W Białymstoku w PKO Białystok PÓŁMARATON 4-ty na linii mety zameldował się Andrzej Leończuk uzyskując czas 1:11,01 .

Belgijskie Duffel to miejsce startu naszego oszczepnika Damiana Budziszewskiego, któremu zwycięstwo zapewnił wynik 57,84m.

Kilka kolejnych osób zaprezentowało się na warszawskim AWF-ie podczas Mazowieckiego Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego 2024.

Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 2000 metrów z przeszkodami z bardzo dobrym wynikiem 6:29,86sek. a w tym samym biegu Wiktoria Grabowska przybiegła 3-cia z rekordem życiowym  7:56,69sek.. Natomiast Piotr Dąbrowski był 4-ty na 600metrów a jego wynik 1:20,98sek. to nowy rekord województwa podlaskiego U23. Junior młodszy Konrad Zaleski  w swojej kategorii zajął drugie miejsce na 800 metrów uzyskując rekord życiowy  1:59,33 sekundy.

Kolejne starty lekkoatletów już w najbliższy weekend.

źródło: KS Prefbet-Sonarol