Muzeum Weterynarii
W muzeum zgromadzono informacje dotyczące lecznictwa zwierząt u Słowian przedhistorycznych. W części obrazującej ludowe lecznictwo zwierząt domowych ukazano zarówno metody racjonalne oparte na obserwacjach i doświadczeniu, jak i irracjonalne oparte na wierze w magię i czary.
Zgromadzono sprzęt używany w profilaktyce i terapii chorób zwierząt od połowy XIX wieku po lata współczesne. Podzielono go na kilka działów. Prezentowana jest ekspozycja poświęcona rozpoznaniu i zwalczaniu chorób zakaźnych. Ciekawa jest kolekcja starych mikroskopów. Oprócz nich znajdują się się tu zestawy do badań gruźlicy, a także bogaty zbiór igieł i strzykawek.
W dziale "Chirurgia" pokazano zestawy narzędzi służących do przeprowadzania wielu różnych zabiegów i operacji. Znajduje się tu kolekcja tworów powstałych w organizmach zwierząt, a wydobytych przez chirurgów lub znalezionych po uboju. Uwagę zwraca tu zbiór bezoarów - kul powstałych z włosów i niestrawionych resztek pokarmowych. Eksponowane są też termometry, młotki opukowe, stetoskopy.
Ostatni pododdział poświęcony jest położnictwu. Wyeksponowano w nim sprzęt używany przez lekarzy weterynarii do rozwiązywania porodów oraz badania układu rozrodczego zwierząt.