Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 stycznia 2025 napisz DONOS@

Stanisław Kędzielawski - rysunki „Z pamięci”

Animacja-Kedzielawski.gif Galeria Sztuki Współczesnej oraz Autor zapraszają 14 listopada 2015 roku (sobota) o godz. 12.00 do sal przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy rysunków Stanisława Kędzielawskiego pt. „Z pamięci”. Ekspozycja została zorganizowana z okazji podwójnego jubileuszu, 70-lecia urodzin i 40-lecia pracy twórczej Artysty. Wystawa czynna do 6 grudnia br.

Get Adobe Flash player

Stanisław Kędzielawski jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Grafiki w Katowicach (dyplom w 1975 roku). Mieszka i pracuje w Łomży. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką wydawniczą, wystawiennictwem i pracą pedagogiczną w łomżyńskim Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka. Mistrz kreski. Tworzy akty, portrety, sceny figuralne, studia wnętrz i przestrzeni. Są to dzieła o niepowtarzalnej stylistyce, bogatej warstwie narracyjnej i wysublimowanej estetyce ujawniające niespotykaną wyobraźnię i osobowość twórcy. Artysta wielokrotnie wystawiał swoje rysunki, obrazy i akwarele w Łomży, m.in. w latach: 1979, 1983, 1986, 1994, 1995, 1999, 2005 i 2010. Jest także uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych i kilkunastu plenerów oraz 15 edycji konkursu środowiskowego „Dzieło plastyczne roku”, w których zdobył 11 nagród i wyróżnień. W 2011 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, natomiast w 2014 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. W 2015 roku Stanisław Kędzielawski świętuje podwójny jubileusz, 70-lecia urodzin i 40-lecia pracy twórczej. Na tę okoliczność przygotował wystawę złożoną ze 157 rysunków – artystycznych zapisków o zróżnicowanej formie (od szkicu po autonomiczny rysunek) i rozbudowanej dramaturgii, będących śladem jego inspiracji i poszukiwań twórczych. Prace pochodzą z lat 2012-2015. Większość została ułożona w cykle: Postać, Obiekty, Mistyfikacje i Kreatury. Autor pomieścił w nich liczne przedstawienia postaci ubarwione odwołaniami do osobistych przeżyć i wspomnień. Przepojone surrealistycznym klimatem kompozycje przemawiają językiem metafory opartym na wieloznaczności, niedopowiedzeniu i aluzji. Pomimo swej szkicowej formuły, rysunki te sięgają warsztatowych wyżyn, poruszają głębią przeżyć i refleksji, wyznaczają nowe pola interpretacji.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
so, 07 listopada 2015 12:16
Data ostatniej edycji: cz, 19 listopada 2015 00:05:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę