Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 stycznia 2025 napisz DONOS@

Do żony przyszedł z siekierą

Przemoc domowa przyjmuje różne formy, a jej sprawcy często czują się bezkarni. Policja informuje dziś o pewnym 42-latku, który jest podejrzany o znęcanie się nad żoną. Mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się do niej, więc po kilku dniach przyszedł z siekierą.

Wspólne życie to sztuka kompromisów i zrozumienia. Zdarza się, że przemoc, agresja i siła ma to zastąpić czym doprowadza do ekscesów. Łomżyńscy policjanci informują o pewnym 42-letnim mieszkańcu powiatu łomżyńskiego znęcającym się nad swoją żoną.

15 listopada br. w rodzinie, po zgłoszeniu awantury domowej, miała miejsce interwencja policyjna. Funkcjonariusze ustalili, że od ponad roku małżonek stosuje wobec żony przemoc. Wcześniej mężczyźnie kilkakrotnie stawiano zarzuty i były wobec niego stosowane środki zapobiegawcze. 

Podczas interwencji z połowy listopada, policjanci postanowili zatrzymać 42-latka. Podczas sprawdzania osoby w jego kieszeni znaleźli niemal 4 gramy amfetaminy, do których nie chciał się przyznać. 

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się i  posiadania środków odurzających. Co więcej, Prokurator Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. 

Po ponad tygodniu małżonek wrócił. Wezwani na miejsce policjanci stwierdzili złamanie prokuratorskiego zakazu. Co więcej, mężczyzna przyszedł z siekierą i groził żonie pozbawieniem życia. Wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i poniżał – relacjonują policjanci. Po raz kolejny mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie i ponownie usłyszał zarzuty, do których się nie przyznał. 

Decyzją sądu 42-latek najbliższy miesiąc spędzi w areszcie, gdzie będzie czekał na wyrok. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W przypadku podejrzenia przemocy w rodzinie, najczęściej policjanci, ale nie tylko oni, zakładają tzw. „Niebieską Kartę”. Uruchamia ona procedurę indywidualnego planu pomocy ofierze. Zgłoszenia może dokonać osoba dotknięta przemocą, jak i osoby trzecie: sąsiad, czy w przypadku dziecka nauczyciel. Zgłoszenia można dokonać na policji lub numerem Niebieskiej Linii 801 120 002 oraz dla osób pokrzywdzonych 22 688 7000.

W 2024 roku w Łomży procedurę NK wszczęto w 118 przypadkach – informuje Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z danych policji wynika, że na terenie na terenie miasta i powiatu od początku roku policjanci założyli 204 „Niebieskie Karty”.

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę