Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 09 kwietnia 2025 napisz DONOS@

Krawczyńska i Dąbrowski z medalami Mistrzostw Polski

Udanie kończą halowy sezon łomżyńscy lekkoatleci. Z 69 PZLA Halowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw w kategorii U23, złoto i srebro przywiozła Martyna Krawczyńskiej, a Piotr Dąbrowski – brąz.

W miniony weekend w Toruniu odbywały się  69 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa w kategorii U23. Pierwszego dnia zawodów Martyna Krawczyńska w biegu na 1500 metrów, przegrała złoto o zaledwie 0,1 sekundy i z czasem 4:23:12 zdobyła wicemistrzostwo. „Trzeba przyznać, że Martyna zapewniła nam huśtawkę nastrojów, bo po dobrym starcie spadła na trzecie miejsce… od końca i w tych okolicach „kręciła się” do 150 metrów do mety, gdy zaczęła piorunujący finisz, który wyprowadził ją na 6-te miejsce open i drugie w kategorii U23. Szkoda bardzo, że nie zaczęła wcześniej finiszu bo mistrzostwo U23 oraz 5-ta lokata wśród seniorów były w zasięgu ręki” - relacjonuje trener Andrzej Korytkowski. W tym samym biegu 10-te miejsce z czasem 4:29,96 sek. zajęła Justyna Korytkowska, która po świetnym początku sezonu i rekordzie życiowym na 2000m (6:08,73 sek.) miała dwutygodniową przerwę spowodowaną kontuzją kolana co niestety mocno wybiło ją z rytmu treningowego.

Drugiego dnia na najdłuższym dystansie  3000m, bardzo dobrze zaprezentowały się trzy panie „z Łomży”. Kornelia Rusiłowicz (niestowarzyszona), Martyna Krawczyńska i Justyna Korytkowska z Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża przez zdecydowaną większość dystansu biegły razem i na mecie różnice między nimi nie były duże. Niespodziewanie najwyżej jako siódma w kategorii open przybiegła Rusiłowicz, ósma była Krawczyńska  a na dziewiątej pozycji linię mety przekroczyła Korytkowska. W kategorii U23 Martyna Krawczyńska zdecydowanie zwyciężyła wyprzedzając drugą na mecie Aleksandrę Karolczuk (Zawisza Bydgoszcz) o 40 sekund. Czas Martyny (9:35,72 sek.) to zaledwie 0,24 sekundy gorzej od jej rekordu życiowego. Natomiast Justyna Korytkowska uzyskała wynik 9:36,32 co jest tylko 3,05 sek. słabiej od rekordu życiowego z 2019 roku.

Prawdziwą furorę zrobiła 16-letnia Kornelia Rusiłowicz, która dzięki starszym koleżankom z grupy trenera Andrzeja Korytkowskiego miała dobrze poprowadzony bieg i uzyskała znakomity wynik 9:34,32 sek. Rezultat Korneli jest najlepszym w historii polskiej lekkiej atletyki uzyskanym przez juniorkę młodszą w hali. „Ten wynik na otwartym stadionie daje jej 4-te miejsce wśród najlepszych Polek w kategorii U18” - zauważa trener Andrzej Korytkowski.

Brązowy medal U23 i życiówkę na dystansie 200 metrów uzyskał Piotr Dąbrowski. Reprezentant Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża uzyskał czas 21,91, co dało mu ósmą lokatę wśród seniorów. Do finału open zabrakło zaledwie 0,05 a do srebra U23 0,04 sek. Na dystansie 400 metrów Piotr uzyskał swój drugi czas w karierze i zajął 9-te miejsce w kategorii open oraz czwarte wśród młodzieżowców. Jego czas 48,21 sek. był zaledwie 0,19 sek. gorszy od zdobywcy brązowego medalu (48,02 sek.). „Piotr zdecydowanie za wolno zaczął bieg i zapewne przez to stracił medal” - podsumowuje trener Korytkowski. 

Zawodnicy kończą sezon halowy i rozpoczynają przygotowania do sezonu letniego. 

źródło: KS PREFBET-SONAROL Łomża

 

Ogłoszenia płatne 4lomza.pl

nieruchomości
Do wynajęcia ogrzewana hala 500 m2 z węzłem sanitarnym, rampą załadowczą pod produkcję, magazyn itp z dużym przydziałem mocy. Aleja Legionów niedaleko Farbexu. Konkurencyjna cena.
tel. 509094086
nieruchomości
Do wynajęcia lokal przy ul. Dmowskiego 1B po zakładzie szklarskim.
tel. 723160867
usługi
Wykopy ziemne, rozbiórki budynków koparkami, piasek, żwir, pospółka z własnej kopalni, przewóz koparek, czarnoziem, ziemia z wykopu, tłuczeń betonowy.
tel. 604446462
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę