Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 19 stycznia 2025 napisz DONOS@



WSZYSTKO  MA  SWÓJ  CZAS  I  JEST  WYZNACZONA  GODZINA  NA  WSZYSTKIE  SPRAWY  POD  NIEBEM.
                                      /Koh 3,1/

Piękne slajdy...i nie tylko

S. Stefania OSB so, 13 kwietnia 2013 14:40

W załącznikach umieszczamy piękne slajdy, które warto obejrzeć i nad nimi się zatrzymać "Chwalcie Pana(...) ptactwo skrzydlate" - Ps. 148. Na naszym wirydarzu klasztornym i w ogrodzie można usłyszeć piękny śpiew ptaków wychwalających Boga- można usłyszeć go i tutaj- w załączniku Polecamy przepiękny film pt. : Spotkanie : http://www.youtube.com/watch?v=C_oBnv4YdcQ i "Bóg cudów": http://www.youtube.com/watch?v=6zs7mChHyBM "Ja Jestem"- http://gloria.tv/?media=553025 "Joskua": http://gloria.tv/?media=429132 "KTOŚ WIĘCEJ" : http://vimeo.com/58210921 oraz spektakl pt: Tajemnice Eucharystii.: http://www.youtube.com/watch?v=H1IwMyzzvqc Zachęcamy do wejścia na stronę: http://www.ps-po.pl/?page_id=556, blog Ojca Leona OSB ( poważne sprawy, poważne odpowiedzi Poznaj Papieża Franciszka w 4 minuty: http://poinformuj.opoka.org.pl/polecam/film/6721.1,Poznaj_Papieza_Franciszka_w_4_minuty.html

Czym jest Modlitwa?

S. Stefania OSB nie, 17 kwietnia 2011 11:12

Modlitwa Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości . (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Rękopisy autobiograficzne, C 25 r.) Modlitwa jako dar Boga Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra . Z jakiej pozycji mówimy w czasie modlitwy? Z wyniosłości naszej pychy i własnej woli czy też z "głębokości" (Ps 130, 1) pokornego i skruszonego serca? Ten, kto się uniża, będzie wywyższony . Podstawą modlitwy jest pokora. "Nie umiemy się modlić tak, jak trzeba" (Rz 8, 26). Pokora jest dyspozycją do darmowego przyjęcia daru modlitwy: Człowiek jest żebrakiem wobec Boga . ( KKK ,2559) "Jeżeli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają ..." Mt 18,19 ========== Różne modlitwy: - AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ, Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU, LITANIA LORETAŃSKA; Litania do bł. Jana Pawła II, Koronka do Św. Ojca Benedykta, Modlitwa do św. Benedykta Patrona Europy - Hymn, MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA papieża Leona XIII, Litania do Świętego Józefa, LITANIA do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Nowenna do Ducha Świętego, Akt poświęcenia rodziny Najświętszemu Sercu Jezusowemu, NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, i inne

Duchowa Adopcja Dzieci Nienarodzonych

S. Stefania OSB pon, 04 października 2010 20:35

"Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki.

RÓŻANIEC

S. Stefania OSB nie, 02 października 2011 16:03

Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – nazwa katolickiej modlitwy, pierwotnie znanej pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny i kultywowanej od czasów średniowiecznych, przechodzącej liczne przeobrażenia; obdarzonej przez wielu wiernych szczególną czcią i wiązanej z licznymi objawieniami. Słowo „różaniec” utożsamiane jest również z charakterystycznym sznurem modlitewnym używanym do odliczania liczby powtórzeń kolejnych części modlitwy, którego prawidłową nazwą jest koronka (różaniec odmawiany jest na koronce). Obecna forma samego sznura modlitewnego ewoluowała wraz z modlitwą. Najbardziej innowacyjne formy przyjmują postać pierścieni z koralikami oraz kart modlitewnych. Kolejne znaczenie tego słowa dotyczy potocznego określenia nabożeństwa różańcowego opierającego się głównie o modlitwę różańcową.

Testament Ojca Świętego Jana Pawła II

S. Stefania OSB cz, 23 czerwca 2011 16:15

Testament Jana Pawła II − dokument napisany przez papieża Jana Pawła II i opieczętowany papieską pieczęcią, który odpowiada ostatniej woli ludzi świeckich. Testament ten wzorowany był na testamencie papieża Pawła VI. Pierwszy wpis w testamencie jest datowany na 6 marca 1979, a ostatni na 17 marca 2000 roku. Poszczególne wpisy powstawały w czasie papieskich rekolekcji. Dokument jest napisany po polsku i zawiera między innymi polecenia dotyczące jego pochówku w ziemi, bez sarkofagu, oraz spalenia prywatnych zapisków. Polecenie odnośnie pochówku zostało wypełnione - papież spoczął w podziemiach Bazyliki św. Piotra w Watykanie w ziemi, bez sarkofagu. Wykonawcą ostatniej woli Jana Pawła II ma być jego wieloletni osobisty sekretarz - kardynał Stanisław Dziwisz. Testament odczytali przed kolegium kardynałów po śmierci Jana Pawła II kamerling Eduardo Martínez Somalo i kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież. Został opublikowany po polsku i po włosku 7 kwietnia 2005. W pierwotnym tłumaczeniu włoskim zabrakło delegacji miejsca pochówku papieża przekazanej rodakom. Nie wiadomo, czy było to niedopatrzenie ze strony tłumacza, czy celowe pominięcie. Wzmianka o "Rodakach" była objaśniana przez Jana Pawła II, jako nie bezwzględnie konieczna oraz, że nie chodzi o wszystkich Polaków, ale o kurię krakowską lub episkopat polski.

Odpusty w Kościele

S. Stefania OSB so, 12 marca 2011 09:24

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę