Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 17 stycznia 2025 napisz DONOS@

Podsumowanie mapy zagrożeń w Łomży i powiecie

Główne zdjęcie
Zrzut z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego w 2024 roku. W ciągu roku zgłoszono 2287 sygnałów o zagrożeniu, co w przeliczeniu daje nam ponad 7 dziennie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy później zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu. 

W Łomży i powiecie łomżyńskim od kilku lat poziom zgłoszeń znajduje się na podobnym poziomie, choć w ostatnich 2 latach było ich trochę więcej. W 2023 roku zanotowano 2763 zgłoszenia, a w ostatnim roku 2651.  Mundurowi  wyeliminowali 1468 zagrożeń zgłoszonych przez internautów. Tradycyjnie najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczanie dozwolonej prędkości, czy nieprawidłowe parkowanie. Kolejnym często wskazywanym zagrożeniem było spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Inne zauważalne przez mieszkańców problemy dotyczyły grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, złej organizacji ruchu czy niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

- akceptujemy regulamin,

- chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.


Policjanci zapewniają, że do każdego zgłoszenia podchodzą rzetelnie i weryfikują je. W razie potrzeby informacja przekazywana jest również do innych podmiotów pozapolicyjnych.

W przypadku  zagrożenia zdrowia lub życia, czy w razie potrzeby pilnej interwencji policji należy dzwonić na numer alarmowy 112. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę