Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 16 stycznia 2025 napisz DONOS@

Dni Sypialni: Jak dobrać materac, który zadba o Twój kręgosłup?

JJS cz, 09 stycznia 2025 15:45

Czy Twój sen naprawdę regeneruje ciało i umysł? W codziennym pośpiechu rzadko zastanawiamy się nad tym, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma odpowiednie podłoże snu. Tymczasem niewłaściwie dobrany materac może przyczynić się do bólów pleców, napięć mięśniowych i chronicznego zmęczenia. Nadchodzące Dni Sypialni, organizowane przez sieć salonów stacjonarnych i sklep internetowy SypialniaPlus, które odbędą się 25 i 26 stycznia 2025 roku, to doskonała okazja, by zadbać o zdrowy sen dzięki fachowej pomocy specjalistów i atrakcyjnym rabatom na produkty sypialniane.

NFZ zachęca, na ferie zimowe zabierz ze sobą EKUZ

mm cz, 09 stycznia 2025 08:49

Za niecałe trzy tygodnie w woj. podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe – jeżeli planujecie wyjazd zagraniczny – pamiętajcie o EKUZ – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dr Chilińska p.o. dyrektora w szpitalu

mm śr, 08 stycznia 2025 17:40

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem Wojewódzkim w Łomży pokieruje Joanna Zofia Chilińska. Tak zdecydował Zarząd Województwa Podlaskiego.

Rooibos Kusmi Tea – Czerwona herbata bez kofeiny o niezwykłych właściwościach zdrowotnych

JJS śr, 08 stycznia 2025 12:29

Rooibos, zwany również czerwonokrzewem, to wyjątkowy napar pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Ceniony za swoje właściwości zdrowotne, łagodny smak i brak kofeiny, stał się ulubieńcem osób szukających alternatywy dla klasycznych herbat. Co sprawia, że rooibos zdobywa serca miłośników zdrowego stylu życia na całym świecie?

Rzecznik Praw Pacjenta: w 2024 r. pacjenci otrzymali 9,5 mln zł z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych

mm so, 04 stycznia 2025 13:14

Rok 2024 był czasem intensywnej pracy dla Rzecznika Praw Pacjenta. Rozpatrzono tysiące spraw indywidualnych i setki skarg zbiorowych, ale też zostało wydanych 260 decyzji w sprawie przyznania z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych świadczeń pieniężnych dla poszkodowanych pacjentów - poinformował Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Choroba nie wybiera…

mm wt, 24 grudnia 2024 11:39

Gdzie w Łomży można znaleźć pomoc medyczną w święta przypomina NFZ.

Kiedy podawać dziecku tran i czy warto to robić?

JJS cz, 19 grudnia 2024 19:06

Tran wspiera naturalną odporność. Zawiera cenne kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę D oraz witaminę A, które wspierają rozwój dziecka. Ale czy zawsze warto podawać tran? A jeśli tak, to kiedy jest na to najlepszy moment? Wyjaśniamy.

Pożegnalna wigilia w szpitalu

mm wt, 17 grudnia 2024 19:34

Spędzenia czasu z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi życzył pracownikom i gościom podczas zakładowej wigilii Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. „Łamiąc się wigilijnym opłatkiem pamiętajmy, że człowiekowi do szczęścia najbardziej potrzebny jest drugi człowiek”. Manager jednostką kieruje do końca br.

Kiedy organizm regeneruje się po rzuceniu palenia?

JJS pon, 16 grudnia 2024 15:49

Rzucenie palenia to decyzja, która przynosi wiele korzyści zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Proces regeneracji organizmu po odstawieniu papierosów rozpoczyna się niemal natychmiast, ale pełna odbudowa ciała może zająć miesiące, a nawet lata. Zmiany, które zachodzą w organizmie, są różnorodne i zależą od etapu rzucenia palenia oraz wcześniejszego nałogu. Przyjrzyjmy się, jak wygląda ten proces oraz jakie są jego poszczególne fazy.

Drgająca powieka – przyczyny i sposoby leczenia tego uciążliwego objawu

JJS nie, 15 grudnia 2024 15:05

Drganie powieki to dosyć uciążliwy problem, który powodowany jest przez mimowolne skurcze mięśni. Brak możliwości kontrolowania tego odruchu może przeszkadzać, dekoncentrować i rozpraszać. W większości przypadków ta przypadłość ustępuje samoczynnie. Zdarza się jednak, iż drganie powieki jest bardzo uporczywe i skłania pacjenta do poszukiwania wsparcia u lekarza. Co należy wiedzieć o drganiu powieki? Co jest najczęstszą przyczyną tego problemu? Czy istnieją sposoby radzenia sobie z nim?

Program Profilaktyka 40 Plus ma być wydłużony

mm nie, 15 grudnia 2024 08:32

Do końca kwietnia 2025 roku Ministerstwo Zdrowia zapowiada przedłużenie programu Profilaktyka 40 Plus, a składają się na niego bezpłatne badania diagnostyczne.

Więcej karetek w Łomży

mm pt, 13 grudnia 2024 18:30

Od początku grudnia kolejna karetka pogotowia ratunkowego stacjonuje w Łomży. Nowy zespół ratowników ma dyżurować w godzinach dziennych.

Kardiologia i wyzwania starzejącego się społeczeństwa

mm pt, 13 grudnia 2024 13:39

Łomżyńska Pracownia Hemodynamiki i Radiologii Zabiegowej dołącza do grona nielicznych placówek w kraju. Od października w naszym szpitalu przeprowadza się zabiegi na tętnicach wieńcowych, z zastosowaniem aterektomii orbitralnej.

"Nie ma planów połączenia łomżyńskiego pogotowia "

mm cz, 12 grudnia 2024 11:35

- Nie ma planów połączenia łomżyńskiego pogotowia ze szpitalami w Białymstoku i Choroszczy – mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego. Słowa wicemarszałek Wiesławy Burnos określa mianem nieprecyzyjnych, które zostały źle zrozumiane.

Dziwny pomysł wicemarszałek połączenia łomżyńskiego pogotowia z białostockimi szpitalami

mm śr, 11 grudnia 2024 10:23

Stacje Pogotowia Ratunkowego, w tym nasza łomżyńska, Białostockie Centrum Onkologii, szpital w Choroszczy i szpital wojewódzki w Białymstoku miałyby zostać połączone. „Głównym celem jest uratowanie szpitala wojewódzkiego, "Śniadecji", która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji” - tłumaczyła w TVP Białystok wicemarszałek Wiesława Burnos. W Łomży o pomyśle nikt nie wie.

Otyłość – problem zdrowotny XXI wieku i sposoby jego leczenia

JJS wt, 10 grudnia 2024 12:51

Otyłość to poważny problem zdrowotny, który prowadzi do wielu schorzeń, w tym cukrzycy typu 2. Różni się od nadwagi poziomem nadmiaru tkanki tłuszczowej i konsekwencjami zdrowotnymi. Diagnoza opiera się na wskaźnikach BMI, WHR i pomiarach obwodu talii. Najlepsze efekty w leczeniu osiąga się poprzez zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną, a w uzasadnionych przypadkach stosuje się farmakoterapię. Kluczową rolę odgrywa także profilaktyka, szczególnie u dzieci.

Lunatykujesz lub zgrzytasz zębami w nocy? Dowiedz się więcej o parasomnii

JJS pon, 09 grudnia 2024 20:34

Spanie w jednym pokoju czy łóżku z osobą, która ma nawyk zgrzytania zębami albo lunatykowania, jest bardzo kłopotliwe. Trudno się do tego przyzwyczaić. Zarówno bezwiedne chodzenie czy mówienie przez sen, jak i bruksizm, zaliczane są do zaburzeń sennych określanych jako parasomnia. Jak sobie z nimi poradzić?

Naturalne metody wspomagania leczenia cukrzycy – jak obniżyć cukier domowym sposobem?

JJS pon, 09 grudnia 2024 09:16

Cukrzyca typu 1 lub typu 2 to choroby metaboliczne które są powiązane z nieprawidłowościami w zakresie gospodarki insulinowej. W pierwszym (znacznie rzadszym) przypadku, mamy do czynienia z niedoborem insuliny, a w drugim – z osłabieniem wrażliwości tkanek na ten hormon, co przyczynia się do podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Oba rodzaje cukrzycy można i trzeba skutecznie leczyć, wykorzystując konwencjonalne terapie uwzględniające podawanie konkretnych leków przeciwcukrzycowych. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także naturalne metody, które na co dzień wspierają leczenie cukrzycy i regulację poziomu glukozy. Jakie? O tym poniżej.

Najważniejsze objawy endometriozy, które mogą świadczyć o chorobie

JJS pon, 09 grudnia 2024 09:01

Endometrioza jest chorobą ginekologiczną, której konkretne przyczyny nadal nie zostały poznane. Powoduje nie tylko dokuczliwe, utrudniające (a czasem nawet uniemożliwiające) normalne funkcjonowanie objawy, ale również przekłada się na zwiększenie ryzyka wystąpienia mięśniaków, nowotworów w obrębie miednicy mniejszej czy na trudności z zajściem w ciążę. Jakie są typowe i nietypowe objawy endometriozy? W jaki sposób przebiega diagnostyka choroby?

Nowi przewodniczący i nowe nazwiska w radach społecznych łomżyńskich jednostek

mm pt, 06 grudnia 2024 12:53

Zarząd Województwa Podlaskiego zmienił w listopadzie składy osobowe Rad Społecznych łomżyńskich jednostek podległych marszałkowi. Są nowi przewodniczący i sporo nowych nazwisk.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę