Co daje jazda na rowerze? Korzyści z jazdy rowerem
Jazda na rowerze to nie tylko przyjemna forma spędzania wolnego czasu, ale również aktywność, która przynosi liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. W erze wzrastającej świadomości na temat zdrowego stylu życia, coraz więcej osób odkrywa rower jako narzędzie do osiągnięcia lepszego samopoczucia i kondycji. Poniżej przedstawiamy główne korzyści płynące z regularnej jazdy na rowerze.
Jak personalizowane torby papierowe mogą wpływać na wizerunek firmy?
Wizerunek firmy stanowi kluczowy element jej sukcesu na rynku. W dobie wzmożonej konkurencji i rosnącej świadomości konsumentów, przedsiębiorstwa szukają innowacyjnych sposobów na wyróżnienie się i zbudowanie pozytywnej relacji z klientami. Jednym z narzędzi, które skutecznie przyczyniają się do kształtowania pozytywnego wizerunku marki, jest personalizowane torby papierowe.
Podwyżki w Ratuszu
O około 10 procent średnio wzrastają wynagrodzenia pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży. Z opublikowanej nowej tabeli zasadniczego wynagrodzenia wynika, że największą podwyżkę otrzymali jednak ci najlepiej zarabiający. Widać także wyraźnie spłaszczanie się wynagrodzeń urzędników niższego i średniego szczebla.
Zespołowy Marsz Kolorowej Skarpetki
Od pięciu lat Zespół Szkół Specjalnych w Łomży przypomina o potrzebach osób z zespołem Downa. - Naszym celem jest budowanie społecznej świadomości na temat potrzeb tej grupy – mówi dyrektor ZSS Lucyna Antecka. - Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21. marca, dlatego społeczność Szkoły włożyła różnokolorowe skarpetki, nawiązując do niedopasowania genotypowego i społecznego, z jakim każdego dnia muszą mierzyć się osoby z dodatkowym chromosomem. Po spotkaniu w Hali Kultury szliśmy ulicami w Marszu Kolorowej Skarpetki.
Incydent podczas blokady rolników w Piątnicy
O próbie rozjechania mówi rolnik, który wczoraj wieczorem „musiał odskoczyć” przed awanturującym się kierowcą. Sytuacja miała miejsce podczas środowego protestu w Piątnicy.
Potrącenie na Polowej
Rowerzysta trafił do szpitala po potrąceniu, jakie miało miejsce na ulicy Polowej. Sprawcą okazał się kierowca taksówki.
Nocna Droga Krzyżowa
Po raz drugi Parafia Krzyża Świętego organizuje Nocną Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek wszyscy chętni mogą wziąć udział w 21 kilometrowej wędrówce i po 4-5 godzinach oddać się adoracji relikwii Krzyża Świętego wystawionych w świątynnej gablocie.
Chrzanowski, przez pomyłkę
Baner kandydata na prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zawisł na rondzie Kościuszki, przez pomyłkę. Tak, pojawienie się materiału wyborczego kandydata, tłumaczą władze uczelni, do której należy konstrukcja billboardu. Reklamę zdjęto.
Niezbyt liczne, ale skuteczne blokady rolnicze wokół Łomży
W ramach ogólnopolskiego protestu rolników drogi i mosty w Piątnicy, w Nowogrodzie i w Wiźnie zostały zablokowane. Protestujący od rządzących oczekują konkretów w postaci odrzucenia zielonego ładu.
Ewakuacja w szkole w Jarnutach
We wtorkowe południe w Jarnutach miała miejsce próbna ewakuacja dzieci i pracowników tamtejszej szkoły podstawowej. Ćwiczenia potrzebne są po to, aby utrwalać dobre nawyki - wyjaśnia druh Marcin Ceran.
Kapucyńska - ulica publiczna czy prywatna?
- Miasto stworzyło niebezpieczeństwo na Zjeździe – zadzwonił oburzony mieszkaniec Łomży, jak sam siebie przedstawił Czytelnik 4lomza.pl. - W poniedziałek o godzinie 8. zjechałem samochodem z Krzywego Koła ulicą Kapucyńską do Centrum Rehabilitacji przy Rybakach, a po 10. nie mogłem wjechać. Kapucyńska została zamknięta dla ruchu do góry i do dołu. Postawiono znak zakazu ruchu z tabliczką, że tylko dla mieszkańców. Później nie mogłem wbić się przez kwadrans w ulicę Zjazd.
Ruszyła przebudowa oczyszczalni ścieków w Jedwabnem
Wbiciem symbolicznej łopaty, uroczyście rozpoczął się remont oczyszczalni ścieków w Jedwabnem. - To konieczność – mówił burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski – po rozbudowie sieci kanalizacyjnej musimy zwiększyć moc przerobową.
Gniazdo bocianów zdjęte z komina przy ulicy Rybaki
- Co roku obserwowałam, jak do gniazda na kominie przy ośrodku uzależnień przylatywały bociany – opowiada Czytelniczka, która od znajomych dowiedziała się, że kilka tygodni temu istniejące od ponad 30 lat i zajęte rokrocznie gniazdo na kominie WOPiTU zostało zdjęte. Łomżyniankę martwi, że zabrano mieszkanie bocianom, które podlegają ochronie i to w okresie, gdy przylatują do Polski. Czytelniczka mogła nie wiedzieć, że Caritas przygotowuje budowę nowego Centrum Rehabilitacji.
Kandydaci chcą zmiany i rozwoju
Kandydaci okręgu nr 3 do Rady Miejskiej Przyjaznej Łomży Dariusza Domasiewicza w Centrum Katolickim spotkali się z mieszkańcami, by w bezpośrednim kontakcie zaprezentować swoje pomysły. „Zostaliśmy w tyle, a jak zostaliśmy w tyle, to czas na zmianę” - mówił emerytowany podpułkownik Ryszard Matuszewski.
Łatwowierny senior
15 tysięcy złotych stracił 71-letni mieszkaniec Łomży, który uwierzył, że zarobił na kryptowalutach. By wypłacić pieniądze wysłał oszustowi dostęp do swojego konta. Policja przestrzega, by pochopnie nie udostępniać loginów i haseł dzwoniącym nieznanym osobom.
Łomżyński „unabomber”?
Środki pirotechniczne niewiadomego pochodzenia były przyczyną wybuchu, do którego doszło w ostatni piątek w budynku przy ulicy Generała Sikorskiego.
Chłodny tydzień
Początek tygodnia za sprawą napływu z północy powietrza pochodzenia arktycznego chłodny. W nocy w całym kraju wystąpią przymrozki. W środku tygodnia jako zwiastun wiosny krótkotrwałe ocieplenie i w weekend ponownie ochłodzenie.
Wyższe świadczenie honorowe dla 100-latków
Osoby, które ukończyły 100 lat ,mogą liczyć na specjalny dodatek za wiek. Od 1 marca br. dla nowych stulatków wynosi on 6 246,13 zł brutto. Świadczenie wypłacane jest dożywotnio i stanowi comiesięczny dodatek do emerytury lub renty.
Blokada na dwa mosty
Blokadę dwóch mostów w Łomży zapowiedzieli rolnicy na najbliższą środę. Protesty mają pojawić się także w Wiźnie i Nowogrodzie. Takich blokad w Polsce ma być co najmniej kilkaset, w tym kilkadziesiąt w województwie podlaskim.
Przygotowanie do ekstremalnych podróży: przegląd popularnych modeli śpiworów
Aby czuć się komfortowo podczas długiej wyprawy trekkingowej, ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Śpiwory typu ekspedycyjnego przeznaczone są do ekstremalnie niskich temperatur i wyposażone są w kaptur oraz inne urządzenia niezbędne do zapewnienia maksymalnej izolacji. Proponujemy zapoznać się z modelami, które cieszą się popularnością wśród polskich nabywców.