środa, 24 lipca 2024 napisz DONOS@

Krawczyńska i Dąbrowski w reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zwyciężyła w meczu lekkoatletycznym z Czechami, Ukrainą i Węgrami. Swoją cegiełkę do wyniku dołożyli Martyna Krawczyńska i Piotr Dąbrowski z Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża.

W miniony weekend w Krakowie odbył się Olympic Hopes Tournament. W meczu lekkoatletycznym U23. Rywalizowali lekkoatleci z 4 państw: Polska, Czechy, Ukraina i Węgry. Każde państwo miało prawo do wystawienia dwóch zawodników w każdej konkurencji, a do ostatecznego wyniku liczyły się punkty za zajęte miejsca, odpowiednio: 9,7,6,5,4,3,2,1. Zwyciężyła Polska przed Czechami, Ukrainą i Węgrami.

W ostatecznym wyniku swój udział mieli reprezentanci Łomży. Martyna Krawczyńska wywalczyła drugą lokatę w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jak relacjonuje trener Andrzej Korytkowski, zawodniczka KS PREFBET-SONAROL Łomża przez prawie cały bieg przewodziła stawce, dopiero na ostatnim okrążeniu została wyprzedzona przez starszą o dwa lata i mającą o 13 sekund lepszą „życiówkę” faworytkę biegu Zitę Urban. Ostatecznie Węgierka wykręciła czas  9:58,67, a Martyna uzyskała swój drugi wynik w karierze 10:04,57 sek.

Z kolei Piotr Dąbrowski biegając na niewygodnym drugim torze na metę przybiegł z czasem 48,31 sek. Dało mu to piątą lokatę. Zwycięzcą biegu został Czech Krenek Filip (47,24 sek.). Nasz sprinter biegał jeszcze w sztafecie 4x400, w której to Polacy wywalczyli drugie miejsce (3:12,06 sek.).

Martyna startowała w reprezentacji Polski już po raz czwarty, natomiast Piotr tym startem zadebiutował z orzełkiem na piersi.

Trener Andrzej Korytkowski wskazuje, że Dąbrowski jest dziesiątym reprezentantem Polski jakiego wychował. Przypomina, że jego zwodnicy startowali w Uniwersjadzie, Mistrzostwach Świata, Europy oraz meczach międzypaństwowych.

Justyna Korytkowska (Uniwersjada i mecz)

Anna Pruszkowska (mecz)

Magdalena Stankiewicz (Mistrzostwa Świata i mecz)

Arkadiusz Wojno (2 x Mistrzostwa Świata i mecz)

Katarzyna Smakowska (Europejskie Igrzyska Olimpijskie do lat 18tu i mecz)

Ewelina Lubiejewska (mecz)

Rafał Pogorzelski (Mistrzostwa Europy)

Dawid Likwiarz (mecz)

Martyna Krawczyńska (2x Mistrzostwa Europy i 2xmecz)

Piotr Dąbrowski (mecz)

Dzień przed startem międzynarodowym Piotr Dąbrowski zwyciężył w biegu na 200 metrów w mitingu Krakowskim a jego czas 21.66 sek. jest jego najlepszym wynikiem w tym roku (drugim w karierze).

Mateusz Niemczyk podczas zawodów ulicznych w Lęborku o nazwie - 22 Bieg Świętego Jakuba na 10km zajął trzecią lokatę z wynikiem 31,59 min.

źródło: KS PREFBET-SONAROL Łomża