Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 stycznia 2025 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pogotowie strajkowe w Łomżyńskiej Poczcie

W oczekiwaniu na wyniki ogólnopolskich negocjacji związków zawodowych z dyrekcją Poczty Polskiej w łomżyńskim oddziale firmy zawiązało się pogotowie strajkowe. Pocztowcy nie chcą jednak wracać do strajku i wierzą w pozytywne zakończenie rozmów. Dyrektor wojewódzkiego oddziału poczty nie był upoważniony do podejmowania decyzji płacowych dlatego czekamy na rozstrzygnięcia rozmów w Warszawie na temat najważniejszego postulatu – mówi Paweł Zaremba przewodniczący NSZZ „Solidarność” w łomżyńskim oddziale firmy.

Wczorajsze rozmowy w tej sprawie zakończyły się fiaskiem jednak w Łomży ciągle wierzą w pozytywne zakończenie dyskusji. Łomżyńscy pocztowcy oprócz zwiększenia szczególnie pensji doręczycieli protestowali również przeciwko planom reorganizacji pracy listonoszy. Te postulaty zostały spełnione po rozmowach z przedstawicielem białostockiego oddziału firmy po ubiegło tygodniowych protestach – powiedział Radiu Nadzieja Paweł Zaremba

To właśnie przy ulicy Poznańskiej miał po zmianach organizacyjnych znajdować się jedyny w mieście punkt doręczeń. Na to nie zgodzili się listonosze, twierdząc, że dotarcie do tego miejsca z różnych częście miasta wydłuży ich czas pracy oraz uniemożliwi szybie rozniesienie poczty. W tej chwili istnieją w Łomży dwa punkty doręczeń

Po wczorajszym ogólnopolskim spotkaniu protestujących z szefostwem firmy, związki zawodowe twierdzą, że rozmowy zostały zerwane z winy dyrekcji Poczty, z czym nie zgadza się druga strona.
W komunikacie międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego, związkowcy informują, że dyrekcja poczty odrzuciła propozycję strony związkowej dotyczącą wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 150 złotych i ustalenia minimalnego wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 1300 złotych. Nie uzgodniono też postulatu dotyczącego bezpieczeństwa pracowników biorących udział w uzasadnionych protestach. W sumie strony sporu zbiorowego zdołały uzgodnić 13-cie postulatów z 15-tu.
Jak informuje strona związkowa protokół rozbieżności został podpisany jedynie przez mediatora i związkowców. Pocztowcy uważają, że odmowa podpisania protokołu przez pracodawcę narusza, w ich ocenie, przepisy artykułu 14. ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, czym pracodawca uniemożliwił legalne zakończenie postępowania mediacyjnego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę