Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

wtorek 1.06.2004

Gazeta Wyborcza - Dziewięciu policjantów z Podlasia jedzie na misję do Kosowa Gazeta Współczesna - Wnioski bez dowodów

Gazeta Wyborcza - Dziewięciu policjantów z Podlasia jedzie na misję do Kosowa
Za kilka dni nastąpi zmiana policyjnego kontyngentu w kosowskiej Mitrowicy. Wśród 115 funkcjonariuszy dziewięciu będzie z Podlasia. Wrócą za pół roku
Pierwsza tura wyjedzie 3 czerwca, pozostali 17 czerwca. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku trzej z nich spotkali się z dziennikarzami.
- To nie jest wycieczka turystyczna do Kosowa - stwierdził już na wstępie nadkom. Waldemar Bućko, naczelnik kadr KWP.
Dlaczego jadą?
- Raz: to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, dwa: podnosi się swoje kwalifikacje. Jest to także przeżycie męskiej przygody, możliwość sprawdzenia się - powiedział sierż. sztab. Wojciech Reniewicz z oddziału prewencji w Białymstoku, który jedzie pierwszy raz.
Zarobki są około trzy razy większe niż w Polsce. Ale nie wszystkim dane jest wyjechać na misję.
więcej: Gazeta Wyborcza - Dziewięciu policjantów z Podlasia jedzie na misję do Kosowa

Gazeta Współczesna - Wnioski bez dowodów
Aż 25 wniosków Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP o zwrot nieruchomości przesłała prezydentowi Łomży Komisja Regulacyjna w Warszawie. Ratusz ma miesiąc na ustosunkowanie się do roszczeń.
- Nasza odpowiedź będzie prawdopodobnie bardzo krótka. Poczekamy dwa-trzy tygodnie i jeśli w tym czasie strona żydowska nie dośle uzasadnienia roszczeń, odpowiemy, że odniesienie się do wniosków nie jest możliwe z braku dokumentów - mówi Anna Rzędarska z Oddziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego.
Wnioski, przesłane komisji przez stronę żydowską w maju 2002 r., na krótko przed końcem ustawowego terminu ich składania, dwa lata czekały na nadanie im biegu przez Komisję Regulacyjną. Dotyczą w większości nieruchomości położonych w obrębie starówki. Według urzędników miejskich są bardzo słabo uzasadnione. Strona żydowska podaje np. adres pl. Kościuszki 3, gdzie przed wojną była żydowaka biblioteka. Obecnie znajduje się pod tym adresem II LO im. M. Konopnickiej. Wiadomo, że zajmowany przez szkołę budynek również przed wojną był szkołą - mieściło się w nim m.in. gimnazjum żeńskie.
więcej: Gazeta Współczesna - Wnioski bez dowodów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę