Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wigilijny wieczór

Prawie 200 osób spotkało się wczoraj w auli Hanki Bielickiej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży na wieczorze wigilijnym łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Uroczystość poprzedziła msza święta w Katedrze, której przewodniczył ordynariusz diecezji biskup Stanisław Stefanek. Na jej zakończenie wystąpił polski zespół narodowy z Ejszyszek na Litwie. Ejszyszanie byli też gośćmi honorowymi wigilii.

Jak podkreślali, mimo że obchodzy świąt bożonarodzeniowych w ich rodzinnych domach są bardzo podobne do tych w Łomży, to jednak zachwyca ich niezwykłe przywiązanie Polaków do tradycji. Urzekła ich także panująca już w Łomży świąteczna atmosfera, świąteczny wystrój miasta, ale przede wszystkim niespotkany nastrój i rozmach towarzyszący publicznemu spotkaniu łomżyniaków przy łamaniu się opłatkiem. Łomżyński Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska skupia kilkaset osób. Wszyscy zaangażowani są w pomoc rodakom zza wschodniej granicy. To jedna z najbardziej aktywnych organizacji w kraju, współpracująca z Polakami na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi w wielu dziedzinach życia. Szczególną jednak pomoc otrzymują uczniowie polskich szkół na Wschodzie.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę