Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda podlaski przetrzymywany na granicy

Białoruskie służby graniczne na przejściu Bruzgi-Kuźnica odmówiły wjazdu do Polski pasem dyplomatycznym wojewodzie podlaskiemu Janowi Dobrzyńskiemu. Wojewoda oczekuje na wjazd już blisko dwie i pół godziny (od 18.40). Na zaproszenie konsula generalnego RP w Grodnie uczestniczył on w spotkaniu opłatkowym z białoruskimi Polakami.

 Na granicy towarzyszy mu obecnie sam konsul Andrzej Krętowski, który odwiózł go do przejścia. O zajściu powiadomiono między innymi polskie MSZ i polską ambasadę w Mińsku. Pogranicznicy nie podali żadnych konkretnych przyczyn tej decyzji - mówi wojewoda Jan Dobrzyński. Na spotkaniu opłatkowym w polskim konsulacie w Grodnie była nieuznawana przez białoruskie władze przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, polscy księża i sto innych osób. Z okazji zbliżajacych się świąt w grodzieńskiej filharmonii dla Polaków zaśpiewał chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Wioletty Bieleckiej. Jutro białostoccy muzycy dadzą koncert kolęd w polskim kościele świętych Szymona i Heleny w Mińsku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę