Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Podlaskie: 28 mln zł NFZ nie wykorzysta w tym roku na świadczenia

28 mln zł nie wykorzysta w tym roku na świadczenia medyczne podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował na konferencji prasowej w Białymstoku nowy dyrektor oddziału Jacek Roleder. Powodem są dotychczasowe "nieelastyczne" zasady kontraktowania świadczeń - dodał Roleder.

Roleder poinformował także, że wiele wskazuje na to, że tendencja niewykorzystywania środków może się także powtórzyć w przyszłym roku, gdyż zakończono już kontraktowanie świadczeń na 2007 rok, a zasady kontraktowania nie zmieniły się.

Niewykorzystanych w Podlaskiem pieniędzy będzie jeszcze więcej, gdyż do regionu ma jeszcze trafić 8 mln zł. To część środków z kilkunastu milionów, które nie zostały wykorzystane w regionie w 2005 roku.

Według Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia, niewykorzystywanie środków to skandal. "Pacjenci czekają, a sytuacja się powtarza" - ocenia przewodniczący Federacji Eugeniusz Muszyc.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę