Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kradną „na wnuczka”

Złodzieje w Zambrowie wykorzystują łatwowierność starszych osób. Podają się za znajomych ich krewnych i proszą o pieniądze w ich imieniu. Najczęściej podczas rozmowy mówią, że wnuczek ma problem z samochodem i nie ma pieniędzy na przenocowanie w hotelu. Twierdzą, że prosił ich o pomoc i przywiezienie pieniędzy.

 Jak powiedziała Ewelina Szlesińska z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie jest coraz więcej takich przypadków. "Często są to kwoty 50, 100 albo 200 zł, ale dla osób starszych to poważne uszczuplenie ich budżetów" Znalezienie takich oszustów jest bardzo trudne. Najczęściej kupują tzw starter z numerem telefonu komórkowego za kilka zł i po każdej kradzieży zmieniają ten numer. Dlatego policjanci radzą, żebyśmy ostrzegli swoich bliskich, którzy mogą stać się ofiarami oszustów. Najlepiej sprawdzić u źródła czy potrzebna jest pomoc. Warto przekonać starsze osoby, że warto wydać kilka zł na połączenie np z telefonem komórkowym wnuczka, niż starcić kilkaset zł. O takich telefonach trzeba także poinformować policję - wystarczy zadzwonić pod numer 997
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę