Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 31.05.2004

Gazeta Wyborcza - Konkurs Ambasador Biznesu 2004 rozstrzygnięty Kurier Poranny - Recepta na Australię Kurier Poranny - Ziobro: musi spotkać ich kara Gazeta Współczesna - Market na gwiazdkę

Gazeta Wyborcza - Konkurs Ambasador Biznesu 2004 rozstrzygnięty
Sokólska spółka Metal-Fach zdobyła główną nagrodę i tytuł Ambasador Biznesu. Wyniki konkursu ogłoszono w sobotę
Do drugiego etapu tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, organizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, zakwalifikowało się 15 firm. Komisja złożona ze specjalistów oceniała m.in. wyniki finansowe, zarządzanie personelem oraz wizerunek firm.
Tytuł Ambasadora Biznesu i 15 tys. zł otrzymała sokólska spółka Metal-Fach, produkująca maszyny i urządzenia rolnicze oraz kotły grzewcze, zatrudniająca ponad 200 osób. Drugie miejsce zajął Fargotex z Łomży - importer tkanin meblowych, a trzecie Gasstech z Suwałk - producent narzędzi do obróbki drewna.
więcej: Gazeta Wyborcza - Konkurs Ambasador Biznesu 2004 rozstrzygnięty

Kurier Poranny - Recepta na Australię
Może pan pojechać z żoną do Australii. Wszystko opłacimy - taki argument usłyszał jeden z białostockich lekarzy od przedstawiciela firmy farmaceutycznej. Miał pomóc podjąć decyzję o zmianie dostawcy materiałów na blok operacyjny. Nie pomógł. - Wygoniłem tego człowieka za drzwi - opowiada lekarz. Czy inni też tak postępują?
Ponad dwa i pół tysiąca włoskich lekarzy w ubiegłym tygodniu zostało oskarżonych o przekupstwo. W zamian za przepisywanie farmaceutyków firmy GlaxoSmithKline wyjeżdżali na egzotyczne wycieczki lub dostawali pieniądze. Sprawa jest szeroko komentowana także w Polsce, bo GlaxoSmithKline to największy producent leków na naszym rynku rynku. A pozyskiwanie życzliwości lekarzy przez farmaceutyczne firmy to codzienność w polskiej służbie zdrowia.
więcej: Kurier Poranny - Recepta na Australię

Kurier Poranny - Ziobro: musi spotkać ich kara
Kurier Poranny: Chce pan postawić prezydenta Polski w stan oskarżenia?
Zbigniew Ziobro, poseł Prawa i Sprawiedliwości: Jako prawnik patrzę na tę sytuację w sposób bardzo prosty: kiedy powiedziało się "A", trzeba powiedzieć "B". Sejm stwierdził, że istnieje podejrzenie, iż prezydent złamał prawo nie zawiadamiając organów państwa, mimo że dysponował odpowiednią wiedzą, o przestępstwie korupcyjnym, a w dodatku ukrywał dokumenty. Należy więc wszcząć procedurę dotyczącą postawieniem go przed Trybunałem Stanu. To jest właściwy organ do oceny odpowiedzialności prezydenta i wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji.
l Przed Trybunał trafić ma też wiele innych znanych osób: były premier Leszek Miller, Aleksandra Jakubowska, Włodzimierz Czarzasty, były minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk, szef ABW Andrzej Barcikowski...
- Różny jest zakres odpowiedzialności tych osób. Jedni powinni się wytłumaczyć z niezawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa, drudzy - ze stosowania niedozwolonych praktyk przy pracach nad ustawą medialną, jeszcze inni za wysłanie Rywina z korupcyjną propozycją do "Agory". Jestem przekonany, że Rywin pełnił jedynie rolę listonosza, a stali za nim m.in. Miller, Jakubowska, Czarzasty, Kwiatkowki i Nikolski.
więcej: Kurier Poranny - Ziobro: musi spotkać ich kara

Gazeta Współczesna - Market na gwiazdkę
Witold Sarzyński, wiceprezes zarządu lubelskiej spółki Elpro, budującej w Łomży supermarket, jest zdziwiony plotkami, jakie krążą po mieście na temat inwestycji. – Przygotowywaliśmy się do budowy prawie dwa lata. Spełniliśmy wysokie wymogi, jakie postawiło miasto odnośnie projektu architektonicznego. Wydaliśmy dużo na zakup działki. Przekazaliśmy miastu granty finansowe. Teraz składamy ofertę miejscowemu handlowi i czekamy na współpracę – mówi Sarzyński.
Chodzi o niedawno rozpoczętą budowę przy zbiegu ul. Zawadzkiej i al. Piłsudzkiego. W Łomży mówiono m.in., że inwestycja przeszła już „w inne ręce”. Choć plac budowy jest jeden, powstają dwa obiekty, których inwestorami są – zgodnie z wydanymi pozwoleniami na budowę – lubelskie spółki Elpro i Stokrotka, powiązane kapitałowo z giełdową spółką Eldorado.
– Zarówno obie nasze firmy, jak i spółka Eldorado, reprezentują wyłącznie polski kapitał. Nie mamy nic wspólnego z zagranicznymi sieciami handlowymi – mówi Sarzyński.
Jednym z budowanych obiektów jest pawilon handlowy firmy Stokrotka o 1500 mkw. powierzchni sprzedaży. Sarzyński zapewnia, że nie będzie to dyskont.
więcej: Gazeta Współczesna - Market na gwiazdkę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę