Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Woda i ścieki bez zmian

Nie zmieniają się ceny jakie za dostarczane do mieszkań wodę i odprowadzane ścieki będą płacić w przyszłym roku mieszkańcy Łomży. Dziś przyszłorocznym cennikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji mieli zająć się radni Łomży. Mieli się nie zajęli bo i tak nic to nie zmieniło. Prawomocny i obowiązujący w przyszłym roku stał się już cennik przygotowany przez władze komunalnej spółki.

Zgodnie z prawem radni mają 45 dni od chwili przedstawienia propozycji na zaakceptowanie bądź wprowadzenia zmian do taryf opłat wyliczonych przez spółki wodno-kanalizacyjne. Termin ten w Łomży minął w poniedziałek 4 grudnia, a więc dzisiejsze obrady radnych nad tym cennikiem już nic nie mogą zmienić.
Dodajmy, że przygotowany przez MPWiK cennik na przyszły rok jest taki sam jak ten obowiązujący w tym roku. Za 1000 litrów wody łomżanie zapłacą 2,08 zł (gospodarstwa domowe) i 2,30 zł (pozostali), a ścieki 3,60 zł/1m3 plus 1,20 zł miesięcznie opłaty stałej.  Do powyższych stawek doliczony jest podatek VAT.
Z wyliczeń kierownictwa spółki wynika, że mimo zachowania tych samych cen i inflacji także na koniec 2007 roku spółka też będzie miała zysk.   

Warto przypomnieć, że przed rokiem po latach podwyżek łomżyński MPWiK obniża ceny wody i ścieków. Ceny wody spadła wówczas o 2, a ścieki o 12 groszy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę