Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Dzień Dziecka rodzin zastępczych

Łomżyńskie rodziny zastępcze świętują dziś Dzień Dziecka. W byłym województwie łomżyńskim działa 40 zawodowych rodzin zastępczych. Przebywa w nich 55-cioro dzieci w różnym wieku. Uroczystość dla dzieci i rodziców odbędzie się na polanie w Czerwonym Borze.

Rodziny adopcyjne przeszkolił i umieścił w nich dzieci Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Łomży. Każdego roku do placówki zgłasza się kilka małżeństw, które chciałyby przyjąć pod swój dach dzieci w nieuregulowanej sytuacji rodzinnej. Rodzina zastępcza – to lepsze rozwiązanie niż pobyt w domach dziecka – podkreśla dyrektor ośrodka, Bożena Jabłońska.
W kraju piętnaście organizacji zajmujących się pomocą rodzinom zastępczym powołało Koalicję na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej. Celem Koalicji jest podjęcie działań ułatwiających założenie rodziny zastępczej. Joanna Luberadzka - koordynator Koalicji z Fundacji Przyjaciółka powiedziała, że działania Koalicji zmierzać będą również do uświadamiania urzędnikom zalet rodzin zastępczych.
Obecnie w Polsce jest około półtora tysiąca rodzin zastępczych, a w Domach Dziecka przebywa około 21 tysięcy dzieci, które w większości mogłyby trafić do rodzin zastępczych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę