Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Czy prezesi łomżyńskich spółdzielni mieszkaniowych stracą mandaty radnych?

Główne zdjęcie
od lewej: Jerzy Brodziuk i Zbigniew Lipski

Przewodniczący Rady Miasta Łomży Wiesław Grzymała zwrócił się do wojewody podlaskiego o interpretację prawną tzw. zapisów antykorupcyjnych ustawy o samorządzie gminnym, które w jego ocenie mogą wykluczyć ze składu łomżyńskiej Rady Miasta dwóch członków – Zbigniewa Lipskiego prezesa SM Perspektywa i Jerzego Brodziuka wiceprezesa ŁSM.

Przewodniczący Rady Wiesław Grzymała w wysłanym wczoraj pismie do wojewody Jana Dobrzyńskiego podnosi, że  zgodnie z obowiązującym prawem radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, a spółdzielnie mieszkaniowe takim mieniem dysponują. Dlatego Grzymała prosi wojewodę o rozstrzygniecie problemu czy w łomżyńskiej Radzie Miasta może zasiadać prezes spółdzielni mieszkaniowej czy też powinien on zrezygnować z funkcji w zarządzie spółdzielni, a jeśli tego nie zrobi to czy należy go pozbawić mandatu.

Wnioskiem przewodniczącego zdumiony jest Zbigniew Lipski. Radny i jednocześnie prezes SM Perspektywa podkreśla, że ten sama dylemat był już wałkowany cztery lata temu. Dodaje także, że są wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego stwierdzające, że przywoływany przez przewodniczącego Grzymałę Art. 24 f  ustawy o samorządzie gminnym nie odnosi się do prezesów spółdzielni mieszkaniowych, które są tylko wieczystym użytkownikiem gruntów miejskich.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę