Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 26 stycznia 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konkurs gry na Ligawkach w Ciechanowcu

Ponad 150-ciu wykonawców stanęło w Ciechanowcu do tegorocznego konkursu gry na instrumentach pasterskich "Ligawki 2006". To rekordowa obsada imprezy zorganizowanej po raz pierwszy 26 lat temu przez zmarłego w tym roku dyrektora Muzeum Rolnictwa Kazimierza Uszyńskiego. I dlatego właśnie tegoroczny konkurs nosi jego imię.

Ciechanowieckie spotkania odbywają się zawsze na początku Adwentu, gdyż podlaskie ligawki - w innych regionach znane jako trombity lub bazuny - nazywane są trąbami adwentowymi. Ich dźwięk obwieszczał nastanie czasu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Adwent zaczyna się jutro. Jutro też zakończy się konkurs. Wówczas poznamy jego laureatów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę