Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konkurs gry na Ligawkach w Ciechanowcu

Ponad 150-ciu wykonawców stanęło w Ciechanowcu do tegorocznego konkursu gry na instrumentach pasterskich "Ligawki 2006". To rekordowa obsada imprezy zorganizowanej po raz pierwszy 26 lat temu przez zmarłego w tym roku dyrektora Muzeum Rolnictwa Kazimierza Uszyńskiego. I dlatego właśnie tegoroczny konkurs nosi jego imię.

Ciechanowieckie spotkania odbywają się zawsze na początku Adwentu, gdyż podlaskie ligawki - w innych regionach znane jako trombity lub bazuny - nazywane są trąbami adwentowymi. Ich dźwięk obwieszczał nastanie czasu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Adwent zaczyna się jutro. Jutro też zakończy się konkurs. Wówczas poznamy jego laureatów.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę