Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Śpiewają i tańczą, ich teatr jest wielki

Główne zdjęcie
Marcin Wincenciak

- Podczas XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej panował dobry klimat między wykonawcami i ich opiekunami - powiedziała mi przed ogłoszeniem wyników Dorota Wysocka, polonistka w szkole podstawowej nr 9 w Łomży. - Również festiwalowa kawiarenka w przytulnej i kolorowej siedzibie Teatru Lalki i Aktora przyczyniła się do tego, że Scena Młodych Wokalistów stała się świętem rodzinnym i szkolnym.

Ale przede wszystkim była świętem muzyki. Bohaterami rozśpiewanego konkursu byli, oczywiście, utalentowani zwycięzcy w czterech kategoriach. Jury spośród 53 wokalistek i wokalistów po ponad pięciu godzinach występów wyłoniło, jego zdaniem, w tym roku najlepszych. Wśród wykonujących piosenki po angielsku palmę pierwszeństwa i semestr nauki w szkole językowej Educo zdobyła Weronika Chaberek z Łomży. W grupie do dziewięciu lat, czyli wśród pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów podstawówek najlepiej wypadły kolejno: Natalia Archacka (SP nr 9 w Łomży), Magda Cwalina (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy) i Angelika Ciszewska (SP w Przytułach). W grupie IV, V i VI klas, tj. od 10 do 12 lat, zwyciężyła Anna Baczewska, reprezentująca Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży Drugie miejsce zajął Marcin Wincenciak (SP nr 7 w Łomży), a trzecie ex aequo: Katarzyna Domalewska (SP nr 10 w Łomży) i Adela Lewiarz (ZSz-P w Piątnicy). Faworytem komisji w gronie gimnazjalistów okazał się Tomasz Wiśniewski (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Łomży). Drugą nagrodę przyznano Darii Turowskiej z gimnazjum w Jedwabnem, a dwie równorzędne trzecie: Emilii Wysockiej z PG nr 2 i Ewelinie Olszewskiej z Gimnazjum Katolickiego w Łomży.              
Jury obradowało w składzie: przewodnicząca Dorota Sroczyńska (altowiolistka i profesor Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie), reżyser Jarosław Antoniuk (dyrektor TLiA w Łomży) i fagocista Mirosław Dziewa (muzyk Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej).
- Ufam, że zobaczymy wkótce wszystkich finalistów w roli gwiazd na szklanym ekranie - gratulował laureatom starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, podsumowując zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury, firmę językową Educo i TLiA festiwal. -  Szczególnie dziękuję nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, bo dzisiaj zaowocował czasem nawet wieloletni trud Państwa, aby dzieci i młodzież wzniosły się na wyżyny sztuki wokalnej. Starostwo popierało i będzie popierać tego typu wartościowe wychowawczo i artystycznie imprezy
- W teatrze przesłuchania konkursowe i finał wypadły w tym roku lepiej niż poprzednio w sali przy Sadowej, bo jest ciepło i panuje superklimat - uważała Agata Durzyńska, nauczycielka muzyki i dyrygentka chóru w gimnazjum nr 9, która przyszła dopingować swoje wychowanki: Mariolę Sienkiewicz i Ewelinę Wiśniewską. - Przyszłam, żeby także zapromować szkołę i docenić dziewczyny, które mają talent, wyróżniają się wśród innych uczniów i poświęcają swój czas na dodatkowe zajęcia.
 Inicjatorem i kierownikiem artystycznym festiwalu był Marek Żemek, który z choreografem Kazimierzem Pawczyńskim przygotował koncert finałowy. Marek Żemek podkreślił na zakończenie, że poziom wokalny waha sie w różnych kategoriach w zależności od roku. Za pośrednictwem 4lomza.pl i "Gazety Współczesnej" dziękował pedagogom, zaangażowanym w przygotowanie dzieci i młodzieży do festiwalu.
Marcin Wincenciak (II m. w kat. 10 - 12 lat) i Radek Pietrzak (wyróżnienie) zapowiadają, że w przyszłym roku będą choćby i w duecie deptać swemu koledze Tomkowi Wiśniewskiemu (I m. w kat 13 - 15 lat) po piętach. Wszyscy trzej wychowankowie Bernarda Karwowskiego wystąpią już 12 grudnia na wielkim koncercie Studia Piosenki PopArt. Rozśpiewani dżentelmeni ocenili organizatorów na piątkę. No to piątka!
Mirosław R. Derewońko   
Foto: Marcin Wincenciak
Foto: Angelika Ciszewska
Foto: Kinga Dąbkowska
Foto: Kinga Dąbkowska
Foto: Dawid Litwiński
Foto: Dawid Litwiński
Foto: Adela Lewiarz
Foto: uczestnicy w napięciu poszukiwali swoich nazwisk zakwalifikowanych do koncertu galowego
Foto: Ola Domalewska
Foto: Emilia Wysocka
Foto: Natalia Archacka
Foto: Natalia Archacka
Foto: Tomek Wiśniewski
Foto: Tomek Wiśniewski
Foto: Daria Turowska
Foto: Radek Pietrzak
Foto: Radek Pietrzak
Foto: Weronika Chaberek
Foto: Weronika Chaberek
Foto: Ewelina Olszewska
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: Katarzyna Domalewska i finaliści XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej śpiewają
Foto: od lewej MRD w rozmowie z pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym festiwalu Markiem Żemkiem
Foto: Marek Żemek i choreograf Kazimierz Pawczyński

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę