Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Szpital dostanie więcej, ale za mało...

Zapewniają, że będzie lepiej, ale na razie tego nie widać. Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zakończył właśnie kontraktowanie tych świadczeń na rok 2007. W przyszłym roku Oddział będzie dysponował kwotą miliarda 200 milionów złotych, o 100 milionów więcej niż w tym roku. Jednak większy budżet Funduszu nie oznacza, że automatycznie szpitale dostaną więcej pieniędzy. Jan Bajno – wicedyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży po uzgodnieniu warunków przyszłorocznego kontraktu wielu powodów do zadowolenia nie ma.

Cena tzw. punktu medycznego w 2007 roku będzie taka sama jak w tym roku. NFZ chce też zakontraktować więcej punktów niż było w kontrakcie w styczniu tego roku, ale w dalszym jest to za mało w stosunku do rzeczywistej liczby leczonych w szpitalu pacjentów.

Oznacza to, że kolejki do specjalistycznych przychodni i na szpitalny oddział w dalszym ciągu będą obowiązywały. Czy one się skrócą tego na razie nie wiadomo. Dyrektor Bajno dodaje, że kierownictwo NFZ obiecuje przekazywanie dodatkowych pieniędzy w ciągu roku.

Tymczasem tegoroczny kontrakt z NFZ-etem groził wprowadzeniem w grudniu ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów na szpitalne oddziały. W ostatnich dniach Fundusz zgodził się jednak na zapłacenie za część tzw. nadwykonań. Dzięki temu nie będzie żadnych ograniczeń w przyjęciach na oddziały zabiegowe. W przypadku oddziałów niezabiegowych dyrekcja szpitala liczy, że okres świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku sprawi, że pacjenci sami będą chcieli być w tym czasie w domu, a nie w szpitalnym łóżku.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę