Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 01 grudnia 2021 napisz DONOS@
BIP

Konkurs na najlepszą stronę WWW klubu PCK

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży istnieje od 1999 roku. Pierwsze nieśmiałe początkowo oddawanie krwi odbywało się w Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Łomży. Pogadanki, rozmowy z uczniami, a szczególnie własny przykład dany przez nauczycieli, dyrekcję pomogły w przełamaniu „barier strachu”. Teraz w naszej szkole odbywają się zbiorowe akcje oddawania krwi. Bardzo dużo uczennic i uczniów naszej szkoły oddaje krew w Stacji Krwiodastwa przy Wojewódzkim Szpitalu w Łomży indywidualnie.

Podczas akcji zbiorowych, które odbywają się w szkole krew oddają młodzież i nauczyciele na czele z Dyrektorem ZSEiO nr 6 w Łomży mgr Pawłem Drożynerem, opiekunem SzKHDK mgr Kazimierzem Ostaszewskim oraz wielu innymi nauczycielami. Od szeregu lat młodzież naszej szkoły bierze udział w organizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Łomży konkursie „Młoda Krew Ratuje Życie”. W obecnej edycji konkursu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oddali już: 22.09.06r. - 25,650 ml; 23.10.06r.- 4,500 ml; 21.11.06r. – 25,650 ml

Bardzo często zdarza się tak, że w szpitalu potrzebna jest rzadko spotykana grupa krwi. WSKiK zwraca się z apelem do nas aby zrobić przegląd grup krwi i pośpieszyć z pomocą. Odpowiadamy wtedy na prośby i spieszymy z pomocą by ratować potrzebujących. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie pomaga potrzebującym, dzieląc się z nimi swoimi najcenniejszym lekiem, cząstką siebie, swoja krwią... Otrzymaliśmy za to szereg podziękowań, dyplomów i odznaczeń. Na tegorocznej uroczystości w dniu 23.02.06 dyrektor naszej szkoły otrzymał dyplom uznania za działalność czerwonokrzyską. Opiekunem Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi od początku jego powstania jest nauczyciel naszej szkoły mgr K. Ostaszewski., działacz Polskiego Czerwonego Krzyża od 1967 roku, długoletni Honorowy Dawca Krwi, odznaczony najwyższym honorowym odznaczeniem w PCK i HK „KRYSZTAŁOWYM SERCEM”. Działaczami szkolnymi w HDK są: Łukasz Majewski, Martyna Bućkowska i Ariel Majtas.

Więcej zobacz na stronie: http://pckekonomik.w.interia.pl/

 

Aneta Wiktorzak
cz, 30 listopada 2006 10:06
Data ostatniej edycji: cz, 30 listopada 2006 10:09:55

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę