Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
tekst sponsorowany

Gazu po gaz

W ciągu ostatnich czternastu lat sprzedaż LPG wzrosła dwunastokrotnie – informuje Michał Duszczyk na łamach dwumiesięcznika „Rynek Gazowy”. Autogaz jest jednym z najpopularniejszych paliw w naszym kraju i mimo zapowiedzi wzrostu akcyzy, niewielu wierzy w pojawienie się czarnego scenariusza branży w postaci załamania się całego segmentu rynku paliw.

- Wbrew pozorom, mimo rosnących cen tego paliwa, różnica kosztów tankowania autogazu i benzyny ciągle się pogłębia – mówią właściciele MAK-ROB w Łomży, wiodącej firmy zakładającej instalacje LPG do samochodów osobowych. Kierowcy, którzy korzystają z instalacji gazowych doskonale pamiętają, że powodem inwestycji była różnica w cenie jednego litra tych paliw, sięgająca zaledwie kilkudziesięciu groszy. - Wtedy już się opłaciło, mimo że auto spala kilkanaście procent więcej gazu niż benzyny. - słyszymy w MAK-ROB-ie. Trudno więc dziwić się zwiększonemu zainteresowaniu na instalacje LPG, kiedy różnica sięga dwóch złotych. Zakład istnieje od dziesięciu lat, jego właściciele i pracownicy są wiec doświadczonym podmiotem w branży. Nie jest też prawdą, że bardziej zużywa się silnik samochodów z zamontowaną instalacją Zdaniem specjalistów dzieje się tak tylko wtedy, kiedy silniki spalają zbyt ubogą mieszankę paliwową, a dzieje się tak z kolei wówczas, kiedy sami próbujemy ją regulować. - Doświadczenie i solidność pracy, z jaką wychodzimy do swoich klientów, robi swoje, jednak kierowcy sami potrafią też doskonale liczyć zyski i ciągle wybierają instalacje gazowe jako ratunek dla kosztów podróżowania – mówią przedstawiciele MAK – ROB-u. Widać to po zainteresowaniu, jakim cieszy się zakład i świadczone przez niego usługi. Firma jest głównym w Łomży przedstawicielem OMVL, AGIS i LOVAto - największych i najbardziej uznanych producentów instalacji LPG na świecie. - W tej chwili największym zainteresowaniem cieszą się układy z sekwencyjnym wtryskiem gazu. Paliwo jest wtedy zbliżone do parametrów benzyny. Zmniejsza się spalanie przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki jazdy takiego auta. Oprócz standardowej palety usług związanych z montażem instalacji gazowych MAK-ROB jest w stanie również zdiagnozować układ elektroniczny i silnik w samochodach swoich klientów.
Autogaz zimową porą.
Zbliża się pora roku, kiedy kierowcy zwracają większą uwagę na stan techniczny samochodów. Posiadacze samochodów z zamontowaną instalacją LPG robią to z jeszcze większym zainteresowaniem. Wsłuchujemy się w warkot silnika, obserwujemy wskazówkę obrotomierza, jednocześnie zastanawiamy się czy oby na pewno minusowe temperatury nie wpłyną niekorzystnie na stan funkcjonowania systemu. Samochody „z gazem”  nie wymagają wprawdzie znacznie większych zabiegów przygotowujących je do niekorzystnych warunków atmosferycznych, są jednak rzeczy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Fachowcy z MAK-ROB-u radzą, by przede wszystkim zadbać o płyn chłodniczy oraz jego właściwe stężenie. Trzeba też sprawdzić świece zapłonowe i przewody wysokiego napięcia.

MAK-ROB
Łomża, ul. Senatorska 13
tel. 086 216 69 48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę